Ціни на золото знову досягли рекорду

Фото: Getty Images Вартість золота стрімко зростає

Ціни зростають тлі підвищеного попиту серед інвесторів на “безпечний притулок” після потужного землетрусу на Тайвані і невизначенесті щодо відсоткової ставки в США.

Світові ціни на золото продовжують оновлювати історичні максимуми. У середу, 3 квітня, вперше було подолано рубіж у 2300 доларів за унцію.

Так, ф’ючерс на золото з терміном дії, що закінчується у червні, зріс на 1,1% і склав до $2306,25 за унцію.

Західні агенства пишуть, що ціни на золото зростають тлі підвищеного попиту серед інвесторів на “безпечний притулок” після потужного землетрусу на Тайвані і невизначенесті щодо відсоткової ставки в США.

Додатковим стимулом зростання цін на золото став відкат долара від 4,5-місячного максимуму в середу.

Інші дорогоцінні метали також виграли від підвищення попиту на «безпечний притулок» та послаблення долара. Ф’ючерс на платину зріс на 0,3% до $940,05 за унцію, а ф’ючерс на срібло – на 2,2% до $26,480 за унцію.

Нагадаємо, на початку грудня 2023 року ціна на золото вперше в історії перевищила 2100 доларів за унцію. Тоді аналітики прогнозували, що вартість дорогоцінного металу може залишитися вищою $2000 за унцію у 2024 році. На початку березня ціна на золота досягла нового історичного максимуму.

У березні золото додало у ціні 8,9%, а за підсумками першого кварталу подорожчало на 8%. З початку цього року приріст становить 10,5%.

Джерело