Ціни на золото зросли до рекордного максимуму

Фото: Getty Images Вартість золота знову оновила історичний рекорд

Дорогоцінний метал дорожчає на перспективах зниження процентної ставки у США у найближчі місяці.

Світові ціни на золото піднялися до рекордного рівня, оскільки долар США та прибутковість облігацій знизилися після того, як Федеральна резервна система (ФРС) зберегла свій прогноз щодо зниження ставок цього року. Про це повідомило агенство Reuters у четвер, 21 березня.

Вказано, що спотове золото подорожчало на 1% до 2208,30 доларів за унцію після досягнення під час сесії рекордного максимуму в 2222,39 дол. США.

ФРС напередодні зберегла відсоткові ставки на попередньому рівні, заявивши, що, як і раніше, розраховує знизити їх на 0,75% до кінця 2024 року.

Очільник ФРС Джером Пауелл зазначив, що нещодавні високі показники інфляції не змінили основного припущення про повільне ослаблення цінового тиску в США.

Трейдери, які торгують ф’ючерсами на федеральні фонди, тепер оцінюють у 75% ймовірність того, що ФРС почне знижувати ставки у червні, порівняно з 59% до цього.

“Оскільки Пауелл запланував три можливі зниження ставок цьогоріч, прибутковість облігацій та долар США впали, що відкрило шлях до зростання ціни на золото”, – заявив Тім Вотерер, головний ринковий аналітик компанії KCM Trade.

Тим часом долар впав до тижневого мінімуму по відношенню до конкурентів, тоді як прибутковість за 10-річними казначейськими облігаціями США також знизилися.

Нагадаємо, на початку грудня 2023 року ціна на золото вперше в історії перевищила 2100 доларів за унцію. Тоді аналітики прогнозували, що вартість дорогоцінного металу може залишитися вищою $2000 за унцію у 2024 році. На початку березня ціна на золота досягла нового історичного максимуму.

Раніше стало відомо, що росіяни масово вивозять золото з країни. Так, в одного чоловіка вилучили понад 200 кг золота. При цьому він не зміг підтвердити походження злитків, коштів, на які він їх придбав, а також мету вивезення золота.

Джерело