У Львові викрито чергову комерційну схему допомоги ухилянтам – підозрюються двоє медиків. ФОТО | Кримінал Львівщина

У Львові правоохоронці ліквідували ще одну схему ухилення військовозобов’язаних чоловіків від мобілізації до ЗСУ

Встановлено, що лікар-невропатолог та завідувачка приймально-діагностичного відділення однієї з медичних установ Львова вимагали та одержали неправомірну вигоду від пацієнта – військовозобов’язаного громадянина України, за підготовку зфальсифікованої медичної документації з метою встановлення у нього групи інвалідності.

Зловмисниць викрили оперативники Управління міграційної поліції Львівщини спільно з співробітниками Управління стратегічних розслідувань у Львівській області, слідчими Львівського районного управління поліції №1, за процесуального керівництва Галицької окружної прокуратури.

Встановлено, що лікарки вимагали у пацієнта грошові кошти у сумі 1000 доларів США за перебування його на стаціонарному лікуванні та за оформлення медичних документів із внесеними у них неправдивими відомостями, які в подальшому чоловік міг використати для отримання групи інвалідності, ухилення від мобілізації до Збройних сил України та виїзду за межі держави.

17 жовтня правоохоронці затримали одну із зловмисниць в порядку ст.208 Кримінального процесуального кодексу України у службовому кабінеті під час одержання нею частини неправомірної вигоди у сумі 300 доларів США.

Слідчі повідомили обом зловмисницям про підозру. Санкція статті передбачає покарання – позбавлення волі на строк від п’яти до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, з конфіскацією майна.

Досудове розслідування триває, невдовзі суд обере підозрюваній запобіжний захід.

За матеріалами поліції Львівської області

Джерело