Україна опрацьовує нові маршрути для Grain from Ukraine – Зеленський

Фото: Офіс президента України Зеленський звернувся до учасників третього Саміту за демократію

Україна намагається допомогти подолати голод у Газі, Малаві, Демократичній Республіці Конго та інших країнах.

Україна разом із Всесвітньою продовольчою програмою ООН опрацьовує нові маршрути для гуманітарної програми Зерно з України (Grain from Ukraine). Про це заявив президент Володимир Зеленський, звертаючись до учасників третього Саміту за демократію, передає Укрінформ.

За його словами, завдяки програмі уже доправлено десятки тисяч тонн зерна, пшениці у Ємен, Сомалі, Нігерію, Судан, Ефіопію. 

“Тепер ми опрацьовуємо разом із Всесвітньою продовольчою програмою ООН нові маршрути для програми Зерно з України, щоб допомогти подолати голод у Газі, Малаві, Демократичній Республіці Конго та інших країнах”, – сказав Зеленський, зазначивши, що за кілька днів до Судану прибуде новий вантаж з України.   Нагадаємо, українська гуманітарна ініціатива Зерно з України започаткована у 2022 році, вона надає необхідні продовольчі товари країнам Африки, Азії та Близького Сходу, населення яких зіштовхується з голодом та потенційним голодом.

У співпраці зі Всесвітньою продовольчою програмою ООН понад 30 країн та міжнародних організацій приєдналися до України в реалізації цієї ініціативи, і до кінця 2023 року понад 170 тисяч тонн зерна було доставлено до країн з найскладнішою продовольчою ситуацією, включаючи Ефіопію, Сомалі, Кенію та Ємен.

Україна відправила перше судно з гуманітарною пшеницею у цьому році

Джерело