Україна та Британія знайшли спосіб визначати зерно, вкрадене Росією

Фото: Getty Images Сторони на онлайн-зустрічі обговорили технічні питання роботи системи визначення походження зерна та механізми реалізації на практиці

Литва вже висловила зацікавленість у застосуванні такого аналізу, щоб не допускати його перевалку через литовські порти.

Україна, Литва та Велика Британія нині працюють над упровадженням системи, що допоможе визначити походження зерна, яке Росія постачає на світові ринки. Мова про систему хімічного аналізу зерна. Про це повідомляє Мінагрополітики.

“Литва зі свого боку вже висловила зацікавленість у застосуванні такого аналізу, щоб мати можливість визначати крадене Росією українське зерно і не допускати його перевалку через литовські порти”, – мовиться в повідомленні відомства. 

Сторони на онлайн-зустрічі обговорили технічні питання роботи системи визначення походження зерна та механізми реалізації на практиці.

“Ми почали цей проєкт два роки тому і зараз майже закінчили з методологією. Хочу висловити подяку Литві, першій країні, яка має намір приєднатися до цієї схеми і реалізувати її на практиці. Для України це дуже важливий крок”, – повідомив заступник українського міністра агрополітики Маркіян Дмитрасевич.

В ОГП повідомили про найпоширенішу схему “чорного” експорту зерна

Джерело