Український експорт морем подолав важливий рубіж

Фото: Getty Images Черговий суховантаж заходить до порту Одеси

Україна вийшла майже на довоєнні обсяги експорту з портів Великої Одеси, а також запровадила значно ефективніший логістичний шлях без участі Росії.

Обсяг експортованих вантажів через український коридор у Чорному морі за сім місяців перевищив річні показники зернової ініціативи. Про це повідомило Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України у п’ятницю, 29 березня.

“33,8 млн тонн вантажів експортовано українським коридором за сім місяців. Це більше, ніж було експортовано за рік роботи зернової ініціативи”, – йдеться у повідомленні.

Вказано, що морським коридором пройшло 1140 суден, які експортували вантажі до 40 країн світу. З них 23,1 млн тонн – продукція українських аграріїв.

Наразі на підхід до портів Одеса, Чорноморськ та Південний очікують 150 суден, які мають експортувати майже 5 млн тонн вантажів.

“Можемо говорити, що ми вийшли майже на довоєнні обсяги експорту з портів Великої Одеси, а також запровадили значно ефективніший логістичний шлях без участі держави-агресора, продовжуючи бути гарантом продовольчої безпеки світу. Це ще одна спільна перемога держави, об’єднаних Сил оборони та всієї морської інфраструктурної галузі”, – зазначили у міністерстві.

Нагадаємо, з початку 2023/2024 маркетингового року Україна експортувала понад 20,2 млн т зернових та зернобобових культур.

ЄС продовжив лібералізацію торгівлі з Україною, проте є нюанси

Джерело