В Міненерго оцінили загрозу тотального блекауту в Україні

Російським окупантам цієї зими, як і минулої, не вдасться занурити Україну в блекаут. Про це в інтерв’ю в ефірі інформаційного телемарафону заявив міністр енергетики Герман Галущенко.

«Ніяких відключень не планується… Енергосистема абсолютно готова до проходження зими. Єдине, що може вплинути на блекаут або відключення – наслідки ударів, масштаби ударів і відповідних руйнувань у системі. Я не можу передбачити, який буде розвиток подій, масштаб впливу цих атак на систему… Ми не знаємо, чого очікувати від терористів, будемо реагувати по ходу», – сказав він.

«Вони прагнули цього минулої зими, але програли. Я абсолютно впевнений, що і цієї зими вони програють», – додав міністр.

Також Галущенко зазначив, що сьогодні об’єкти енергетики вже більш захищені системами протиповітряної оборони у порівнянні з минулим опалювальним сезоном.

Читайте також: На Тернопільщині неповнолітній пограбував будинок

«Найкращий захист – це системи ППО. Від рівня захищеності системами протиповітряної оборони буде залежати стійкість у багатьох випадках. Якщо порівняти технічних рівень ППО, який є, з тим, який був минулої зими, то сьогодні ми набагато сильніші», – сказав він.

 

Джерело