В області провели спеціалізоване навчання для Молодіжних рад

Навчання для молодіжних рад

Участь у заході взяли майже пів сотні осіб.

Сьогодні, 27 жовтня, для Молодіжних рад області провели спеціалізоване навчання. Участь у заході взяли майже пів сотні осіб.

Привітав присутніх заступник начальника Львівської ОВА Іван Собко

«Молодь генерує ідеї, правильно бачить майбутнє.  І дуже добре, що сьогодні в багатьох сферах, зокрема в політиці, багато молодих людей, адже зміни мають бути, зокрема і в державному механізмі. Сьогодні молодь точно має бути дієва, а для цього дуже важливим є навчання, щоб розуміти як формувати ці зміни та приймати рішення, які змінюватимуть життя суспільства.  Наша команда завжди рада вітами молодь, впевнений кожен, хто має гарні ідеї, зможе знайти щось для себе і як частина команди, так і працювати в межах програм, які ми реалізовуємо. Бажаю вам завжди бути мотивованими та не обмежувати себе у сферах для майбутнього росту. А ми завжди раді вашим класним ідеям»,зазначив Іван Собко.

Навчання провів заступник виконавчого директора ГО «Молодіжна платформа», голова наглядової ради Українського молодіжного фонду, експерт з участі молоді Дем’ян Петрик.

Основні навчальні блоки:

  • Вступ до молодіжної політики, місце молодіжних рад в загальній системі молодіжної політики і роботи
  • Що таке молодіжна рада? Історія молодіжних рад.
  • Приклади хороших молодіжних рад України.
  • Що таке «ефективна молодіжна рада»?
  • Що таке адвокація та адвокаційні кампанії, і навіщо цим займатися?;
  • Як зруйнувати молодіжну раду?

 «Навчання допоможе учасникам молодіжних рад краще налагодити внутрішню командну роботу, попрацювати з проблемними ситуаціями, які виникають під час функціонування ради, відзначити важливість функції консультативно-дорадчого органу, дізнатись, як впливати на рішення, важливі для молоді у своїх громадах, як залучати  молодь та як формувати стратегію діяльності молодіжної ради та інше», – розповіли в управлінні молоді та спорту Львівської ОВА.

Довідково

Активна участь молоді у процесах прийняття рішень та вирішенні проблем в громадах, де вони проживають, має важливе значення у процесі розбудови відкритого, демократичного та солідарного суспільства. Це є одним з головних стандартів, якими керується Молодіжна політика ЄС, Ради Європи та нашої країни.

Саме таким інструментом молодіжного «голосу», який дає можливість почути молодих людей виступає молодіжна рада – це консультативно-дорадчий орган, який утворюється при органах влади із представників молоді для консультування, розробки та реалізації молодіжної політики на місцях. 

Основне завдання молодіжної ради –  максимальне забезпечення молодіжного представництва, щоб представляти інтереси молоді перед органами місцевого самоврядування та влади.

У громадах Львівщини функціонують 30 молодіжних рад, які охоплюють близько 600 молодих осіб.

Варто зазначити, що громади зацікавленні у долучені молоді для розвитку своїх міст та сіл, адже управління молоді та спорту Львівської ОДА часто отримує запити від громад для допомоги у створенні нових молодіжних рада та стратегуванні діючих. Молодь у 6-ти територіальних громадах Львівщини активно працює над створенням такого органу у себе на місцях.

Прес-служба Лівівської обласної військової адміністрації