В уряді розповіли, скільки можна заробити на інвестиціях у культуру

Фото: Ростислав Карандєєв / Facebook В. о. міністра культури та інформаційної політики України Ростислав Карандєєв

Інвестування в будівництво, фінансову, страхову сфери, транспорт і торгівлю дає менше вигоди, ніж інвестування в креативні індустрії.

Культурний сектор України є вигідним для інвестицій і на ньому можна заробляти. Про це заявив в.о. міністра культури Ростислав Карандєєв на міжнародному форумі Креативна Україна у Києві у вівторок, 19 березня.

“Культура стає вигідною – на ній можна заробити. І це правда. Кожна гривня, вкладена в креативні індустрії, дає віддачу з мультиплікатором 2,2. Це більше, ніж, зверніть увагу, на будівництво, страхову діяльність.. Ми маємо цим скористатися, про це мають знати українські митці й бізнесмени та сміливо ухвалювати рішення про інвестування в культуру”, – сказав він.
  Карандєєв вважає, що це висхідний тренд який продовжується навіть під час війни і він демонструє рівень розвитку та залученості української культури у загальноєвропейській та світовий процес виготовлення креативного продукту. 
 Інфографіка. Фото: Creative Ukraine/YouTube

“Подивімося на економічну дохідність креативної індустрії останніх років. Так, зрозуміло, падіння 2022 року. Але вже 2023 рік нам показав висхідний тренд, і, за нашими аналітичними даними, навіть, попри виклики війни та наявні проблеми, українська креативна економіка перебудовується”, – наголосив він.   За словами Карандєєва, у 2024 році очікується зростання в цій індустрії. На думку очільника Мінкульту, це може стати стимулом як для митців, так і для бізнесу активніше інвестувати в культурні проєкти та давати кошти для розвитку креативної індустрії.

Нагадаємо, повномасштабне вторгнення Росії призвело до пошкодження або знищення понад 900 об’єктів культурної спадщини України.

Перший в історії. Оскар, якого краще не було б

Джерело