В Україні жителі спостерігали за дивовижним сяйвом (ФОТО)

Фото з соцмереж

Мешканці деяких регіонів України спостерігали різнокольорові спалахи в небі, яке є, ймовірно, полярним сяйвом. Користувачі з різних пабліків поділилися безліччю кадрів, на яких зафіксоване явище.

Про яскраві спалахи в небі українці почали писати в Мережі ввечері у неділю, 5 листопада. Фото неба публікували мешканці Київської,  Рівненської, Івано-Франківської, Львівської, Дніпропепровської областей, тощо.

 В Мережі припускають, що небо дивовижного кольору над Україною, яке налякало багатьох підписників, виявилось рідкісним сяйвом «Аврора», викликане нещодавнім потужним спалахом на сонці.

Довідково:

Північне ся́йво (лат. Aurora borealis) — оптичне явище світіння окремих ділянок нічного неба в полярних районах, яке швидко змінюється. Виникає у верхніх шарах атмосфери планети під впливом потоків заряджених частинок, які магнітне поле планети спрямовує до полюсів.

На поверхні Землі такі сяйва спостерігаються на відстані 20—35 ° від магнітних полюсів Землі одночасно на всіх довготах, але з різною інтенсивністю.

Читайте також: 21 травня жителі України спостерігали рідкісне небесне явище відоме як «сяйво да Вінчі» або попелясте світіння Місяця. 

За формами північне сяйво розрізняють: дифузне сяйво з дугами від однієї точки горизонту до іншої, а також промені, стрічки, корони, плями. Тривалість полярного сяйва — від декількох хвилин до декількох діб.

Джерело