В Україні розпочався «вибірковий дефолт»

Це констатує міжнародна агенція S&P, пише «ДС».

Американське агентство зробило це через те, що Київ не виплатив купон за облігаціями.

«Рейтингові дії відображають пропущену виплату за купоном єврооблігацій України 2026 року. Ми не очікуємо виплати протягом договірного пільгового періоду в 10 робочих днів. Ми ґрунтуємося на ухваленні в середині липня в Україні закону, який дозволяє уряду тимчасово призупинити виплати боргових зобов’язань, включених до периметра реструктуризації, до завершення процесу реструктуризації. Це сталося після того, як Україна оголосила про намір зробити пропозицію обміну власникам деяких державних облігацій і гарантованих державою єврооблігацій, випущених Укравтодором. Ми розуміємо, що уряд України не має наміру здійснювати виплати з обслуговування боргу за постраждалими єврооблігаціями під час переговорів про реструктуризацію. З цією метою уряд не здійснив купонну виплату за єврооблігаціями 2026 року, термін погашення яких настав 1 серпня 2024 року», — йдеться в обґрунтуванні.

Не виключають міжнародні економісти й позитивного сценарію розвитку подій.

«Ми очікуємо підвищення довгострокового рейтингу FC для України після того, як вона завершить очікуваний обмін боргу FC. Ми також могли б підвищити рейтинги в малоймовірному випадку, якщо Україна відновить виплати за дефолтними облігаціями замість обміну боргу. Наш аналіз включатиме кредитні фактори суверенної держави після реструктуризації, включно з новими умовами зовнішнього боргу. Ми могли б підвищити рейтинги LC, якщо середовище безпеки України та середньостроковий макроекономічний прогноз покращаться», — йдеться в аналізі.

Читайте також: Україна не зможе задіяти більше десяти літаків F-16, немає пілотів, – NYT

МВФ нещодавно також погіршив прогнози України, посилаючись на серію атак Росії по енергетичній інфраструктурі. Водночас схвалив $2,2 млрд для підтримки бюджету країни.

Джерело