В Україні спростували фейк про мобілізацію бездітних жінок

Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки повідомив, що росіяни запустили маніпулцію, що у разі затягування війни або збільшення чисельності армії РФ, влада в Україні розглядає варіант з мобілізацією трьох мільйонів українок, які не мають дітей. Таку новину з посиланням на видання Texty поширює пропагандистський канал у Telegram.

Стаття, на яку посилається російський канал, це аналітичний матеріал, в якому досліджується обсяг мобілізаційного резерву України – українські жінки мають право долучитися до Сил оборони винятково на добровільних засадах.

Обов’язок служити мають лише жінки, що мають медичний фах. У новому законопроєкті про мобілізацію, над яким працює Верховна Рада, також не міститься положень про масову мобілізацію жінок.

Крім цього, Texty є незалежним виданням, яке не пов’язане з українським урядом, а отже його матеріали не відображають позицію військового чи політичного керівництва України.

Читайте також: Омбудсмен зробив гучну заяву про чоловіка, який вистрибнув з вікна з будівлі ТЦК

Мета подібних вкидів – поширити панічні настрої в українському суспільстві та є частиною комплексних спроб спецслужб рф зірвати мобілізацію в Україні.

Джерело