В Україні зростуть податки на паливо

Про це йдеться у матеріалі Економічної правди.

У випадку, якщо Верховна Рада погодить урядовий законопроєкт про збільшення акцизних податків на нафтопродукти, вже з липня ціни на пальне на АЗС можуть знову поповзти вгору. При цьому експерти не сумніваються, що за умов величезного дефіциту державного бюджету та зростання потреб у фінансуванні оборони країни цей документ депутати неодмінно ухвалять.

Зростання розміру їх ставок буде не одразу і матиме п’ять етапів: перший має відбутися у липні 2024 року, останній – у 2028 році.

Отже, у 2024 році акциз із кожної тисячі літрів бензину має подорожчати на 29,1 євро, дизпалива – на 38,1 євро, зрідженого газу – на 3,6 євро. Після цього заплановано ще чотири етапи підвищення, кожен із яких – приблизно на аналогічні суми.

Як пояснили в Мінфіні, перегляд акцизів обумовлений необхідністю наближення національного законодавства до законодавства Євросоюзу, що є актуальним з урахуванням набуття Україною статусу країни-кандидата на членство в ЄС.

 

«Мережі в таких випадках діють класично: підвищують ціни, продаючи при цьому раніше завезене паливо. Це може зайняти півтора місяці, після чого ціни стабілізуються з урахуванням нового акцизу», – зазначив співрозмовник видання в уряді.

За оцінками директора «Консалтингової групи А-95» Сергія Куюна, вартість бензину на першому етапі перегляду акцизів зросте на 1,5 гривні за літр. Дизельне паливо подорожчає на 1,2 гривні/л, а скраплений газ приблизно на 10 коп за літр.

«Від півтори до двох гривень буде зростання на бензин та дизельне пальне, автогаз може піднятися в межах кількох десятків копійок», – сказав він.

Наразі не можна остаточно сформувати вартість пального, оскільки усе залежатиме від курсу євро. 

Читайте також: БЕБ у Львові викрило фальшивомонетника

«Якщо відштовхуватись від поточного курсу євро, то всі п’ять етапів означали б подорожчання літра дизпалива на 7,3 гривні, бензину – на 9,6 гривні. Водночас зріджений газ подорожчав би на 90 копійок за літр», – додав Куюн.

Джерело