Вартість зростатиме швидше: що буде з пальним до кінця 2023 року

В Інфляційному звіті Національного банку України йдеться, що у короткостроковому періоді зростання цін на пальне пришвидшиться, але наступного року ціни на пальне стабілізуються завдяки поступовому зниженню світових цін на нафту.

Так, на тлі повернення повного оподаткування нафтопродуктів, а також зростання світових цін на нафту у вересні очікувано відновилося зростання цін на пальне.

«У короткостроковому періоді зростання цін на пальне пришвидшиться, що чинитиме також непрямий проінфляційний вплив на вартість інших товарів та послуг», – йдеться у звіті.

Ціни на пальне сьогодні

За даними консалтингової групи А-95 середні ціни бензину А-95 складають 55,52 гривні за літр. Преміальної «п’ятірки» – 58,35 гривні, дизпального – 55,79 гривні за літр.

У липні 2023 року в Україні було підвищено податок на додану вартість на пальне до довоєнного рівня (з 7 до 20%), а світові ціни на нафту продовжували зростати (з 75,5 доларів на кінець червня до 90 доларів на 3 жовтня).

З початку липня середня ціна бензину марки А-95 зросла на 10,67 грн – до 55,23 грн за літр (з 44,85 грн на кінець червня).

Джерело