В’язниця за допис у соцмережі: на Прикарпатті суд виніс вирок пенсіонерці

На Прикарпатті Тисменицький районний суд визнав винною жінку у повторному поширенні матеріалів, що виправдовують і прославляють військову агресію рф проти України. Жінка поширювала ці матеріали у соцмережі.

Про це повідомляє «Судовий репортер» із посиланням на вирок від 16 жовтня.

За даними справи, 24 червня 2022 року, скориставшись VPN, жінка в забороненій соцмережі «Однокласники» репостила фото із текстом, що на виїзді з Маріуполя «Во имя памяти и победы» встановили портрети на честь загиблих бойовиків Захарченка «Баті», командирів «Спарти»: «Мотороли», «Вохи», «Водяного».

Тобто в публікації міститься глорифікація учасників збройної агресії рф проти України.

Жінка того ж дня також поширила від іншого користувача відео з дописом, що «спеціальна військова операція» зі звільнення окупованих «неонацистами» територій буде обов`язково виконана, бо Україна веде бойові дії проти мирного населення, що є прямим воєнним злочином, а Захід є співучасником невинних жертв, оскільки поставляє все більше і більше озброєння для ЗСУ.

А 9 листопада 2022 року обвинувачена репостила заяву глави Чечні Рамзана Кадирова, який назвав «джихадом» війну в Україні («Я вам даю слово: мы будем нападать на них каждый день. Мы этих шайтанов не будем брать в плен. Будем сжигать их. Не остановимся нигде. Наша территория — не Запорожье, не Херсон. Наша территория — Одесса, Киев, Харьков. Все регионы и в целом Украина — это наша территория, российская. Клянусь именем Всевышнего — это большой джихад. И мы не остановимся»).

Що відомо про обвинувачену: жінка є уродженкою Якутії, російської федерації, але має українське громадянство, пенсіонерка. За її словами, в Івано-Франківську вона проживає з 1967 року, в селі Ганнусівка – протягом восьми років. У 2011-му обвинувачена створила акаунт у мережі «Однокласники», щоб спілкувалась із тіткою, яка проживала в рф.

У судовому засіданні жінка повністю визнала вину. У вироку написано, що вона щиро покаялася і попросила вибачення за скоєне.

Читайте також: Суд у Львові звільнив від покарання військового, який п’ять разів тікав з частини

Суд вирішив, що 3 роки позбавлення волі це необхідне і достатнє покарання для виправлення обвинуваченої та попередження нових злочинів.

Джерело