Відключення світла в Україні: у Раді розповіли про фактори виникнення дефіциту електроенергії

ФОТО: ілюстративне

Перший заступник голови комітету Верховної ради з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Олексій Кучеренко наголосив, що внаслідок обстрілів енергосистеми російською армією найближчим часом відключення електроенергії для побутових споживачів у майже всіх регіонах можуть тривати щонайменше по декілька годин на добу. Про це він сказав в коментарі для ТСН.ua.

Коментуючи ситуацію в енергосистему після низки атак путінської армії, одним з факторів виникнення дефіциту електроенергії він назвав прохолодну погоду, але це все ж таки це не є основним чинником проблеми.

«Прохолодна погода безумовно вплинула, але не так прямо. Гадаю, багато хто зараз використовує електричне опалення. Друге: останніми днями спостерігається хмарність, а у нас ¾ всієї зеленої енергетики – це електроенергія, вироблена завдяки сонцю. Тобто ця частина була втрачена», – каже Олексій Кучеренко.

За його словами, не виключений такий варіант, що проблему відключень підняли промисловці, яких останніх часом обмежували у споживанні електроенергії.

«Я думаю, що промисловців наразі стали обмежувати не так, як було раніше», – каже Кучеренко, додавши, що побутових споживачів до вчорашнього дня масово не обмежували у споживанні.

За словами Кучеренка, тривалість відключень світла залежить від дефіциту електроенергії.

«Енергетики мають прибрати цей дефіцит завдяки графікам. Вони будуть намагатись зробити це якось справедливо. Варто згадати 2022 рік, коли в одних споживачів було світло, а у інших – ні. Так от графіками будуть намагатись справедливо прибрати дефіцит. Йдеться про графіки обмеження тривалістю 2-4 години на добу», – каже експерт.

До цього додає, що вчора отримав сигнали про відключення електроенергії практично зі всіх регіонів України та великих міст.

«Електроенергія відключалась ненадовго, але завдяки цим обмеженням вирівняна ситуація в енергосистемі. Вчора Україна отримала рекордний за всі роки імпорт електроенергії. Я не буду називати його обсяг, тому що є певні нюанси, але він дуже великий», – каже Кучеренко.

Також він прокоментував час на відновлення та найгірший сценарій.

Читайте також: раніше Львівобленерго подало роз’яснення щодо аварійних відключень світла

«Дуже непросте питання. Втрачено близько 7 ГВт електроенергії. Це дуже багато. Йдеться про значну частину теплових електростанцій та гідростанцій. Енергетики знають, що та протягом якого часу можно відновити. Тепер постає питання про те, а яким буде наступний крок після відновлення цієї інфраструктури, якщо вона не захищена ППО? Мішки з піском не захистять. Якесь обладнання можно відновити достатньо швидко, до опалювального сезону, протягом літа. Те, що пошкоджено суттєво – там на відновлення знадобляться роки», – каже парламентар.

Джерело