Вже 12 липня запрацює безкоштовна пересадка у громадському транспорті Львова для всіх пасажирів з ЛеоКарт: що потрібно знати

ФОТО: ілюстративне

Вже від завтра, 12 липня, ця послуга стане доступною для власників загальних ЛеоКарт. Пересадка діятиме і на квитки за попутників. Про це повідомили в департаменті міської мобільності та вуличної інфраструктури ЛМР.

 Тож з п’ятниці за всі поїздки в міському транспорті, зареєстровані в межах 40 хвилин, пасажир заплатить як за одну – 13 грн з загальною ЛеоКарт та 6,5 грн – зі студентською ЛеоКарт. 

 Пересадка діятиме і для пільговиків, які мають лімітовану кількість місячних безоплатних поїздок у міському транспорті. Для цих категорій пільговиків усі валідації в цей проміжок часу (40 хвилин) будуть зараховані як одна.

Безкоштовна пересадка поширюється і на квитки за попутників, якщо оплата здійснюється карткою ЛеоКарт – загальною, студентською, учнівською, чи пільговою. Для цього у кожному транспортному засобі, в який здійснюється пересадка в межах 40 хв, власник ЛеоКарт повинен валідувати і відповідну кількість додаткових квитків за друзів.

Зауважимо: на оплату перевезення багажу опція пересадки не поширюється. 

Нагадаємо, пересідати можна на трамваї, тролейбуси та автобуси будь-яких міських маршрутів. Кількість фізичних пересадок – необмежена. Головне встигнути пересісти і завалідуватися в іншому транспорті до 40 хвилин. Це – середній час доїзду міських маршрутів з приєднаних громад до центру міста або до пересадкового вузла.  

«Наголошуємо, 40 хвилин – це не тривалість всієї поїздки з пересадками, а час, протягом якого можна безкоштовно пересісти в інший транспорт та завалідуватися.  І тоді продовжити поїздку.

Після того, як пасажир зареєстрував першу поїздку, час валідації у цьому транспортному засобі можна перевірити через валідатор, натиснувши «Інформація про квиток»», – пояснили у департаменті міської мобільності та вуличної інфраструктури ЛМР.

Важливо! Усі пересадкові поїздки потрібно обов’язково реєструвати в кожному транспортному засобі. Якщо при пересадці поїздку не завалідувати, то вона не вважатиметься пересадковою. Тоді це – окрема неоплачена/ незавалідована поїздка, за яку пасажир може бути оштрафований.

Пасажирам, які планують здійснювати пересадкові поїздки, важливо стежити за балансом  ЛеоКарт та мати на рахунку кошти для валідації у кожному транспортному засобі. Це важливо, тому що у випадку відсутнього зв’язку в транспортному засобі – вартість поїздки може бути зарезервована на балансі не лише при першій валідації, а й за пересадкові квитки. Коректний підсумок списання буде підраховано системою під час нічного клірингу, тоді всі здійснені валідації протягом 40 хвилин будуть зараховані, як одна поїздка, а зарезервовані кошти розблокуються.

Нагадаємо, безкоштовна пересадка не буде доступною пасажирам, які оплачують проїзд банківською карткою (15 грн/поїздка) чи готівкою (20 грн/поїздка).

Учні та ще 28 категорій пільговиків, зокрема учасники бойових дій, люди з інвалідністю 1 та 2 груп  користуються  громадським транспортом Львова безоплатно та без обмежень.

Джерело