Вкрав гроші на купівлю продуктів: на Закарпатті засудили на 5 років школяра з багатодітної сім’ї

На Закарпатті школяр проник до будинку жінки, вкрав 2000 грн. а згодом і планшет. Гроші він віддав матері на купівлю продуктів, оскільки в їхній родині є 13 дітей, з яких 5 – неповнолітніх, та бракує коштів. Іршавський районний суд Закарпатської області виніс вирок хлопцю і призначив йому до 5 років позбавлення волі

За даними суду, неповнолітній хлопець у червні 2023 року проник до будинку жінки та вкрав там 2000 гривень. У липні 2023 року він знову вкрав у потерпілої планшет Lenovо. 

На суді хлопець провину визнав та розкаявся. Він повідомив, що в червні прийшов до будинку потерпілої, щоб попросити води. Коли він помітив, що жінки немає вдома – проник до будинку та вкрав 2000 грн. Кошти він передав матері, щоб та купила продукти харчування. Згодом він вкрав у потерпілої планшет, проте коли прийшла поліція – віддав гаджет. Підліток просив його суворо не карати та обіцяв відновити навчання у школі. 

Мати хлопця на суді повідомила, що в неї є 13 дітей, з яких 5 – неповнолітні. Вона додала, що ніхто з її родини не працює, а лише підробляють. Син, якого судять, спочатку відвідував школу, проте згодом від цього відмовився. Вона визнала, що син віддав їй 2000 грн і вона витратила все на продукти харчування. Про те, що він вкрав планшет – вона не знала. На суді жінка просила сина суворо не карати і дати можливість продовжити навчання. 

Свідок події розповіла, що підліток у присутності поліції повернув потерпілій планшет. Злочину хлопець тоді не заперечував. Власник сільського магазину підтвердив, що в крамниці підозрюваний купував продукти харчування. 

Представниця Служби у справах дітей Білківської сільської ради повідомила, що родина хлопця не перебувала на обліку в Службі у справах дітей сільради. Посадовиця просила відпустити хлопця на волю. 

Інспекторка сектору ювенальної превенції повідомила, що родина була у них на обліку, оскільки мати не займалась вихованням сина. 

Читайте також: в Україні чоловіка через суд змусили повернути кошти, які він отримав, як переселенець.

За даними суду, підозрюваний підліток був раніше судимий та вчинив злочин під час іспитового терміну. Він проживає з матір’ю та десятьма братами і сестрами у будинку, який не придатний для проживання дітей. Ніхто з дорослих членів сім’ї обвинуваченого не має постійного місця роботи та стабільного заробітку, сім`я живе за рахунок державної соціальної допомоги та тимчасових заробітків, тому перебувають у скрутному матеріальному становищі. Неповнолітній навчається у школі на екстернатній формі навчання. 

Суд визнав хлопця винним за ч.4 ст.185 КК України та засудив до 5 років позбавлення волі. Також підліток повинен заплатити 3107 грн за проведення експертизи. 

 

 

Джерело