У Британській розвідці розповіли, для чого путіну «Кинджали» над Чорним морем

У британській розвідці пояснили, чому російський диктатор Володимир Путін наказав патрулювати Чорне море літаками МіГ-31К з «Кинджалами».

Ця заява Путіна відповідає «типовій російській риториці», спрямованій на внутрішню аудиторію, яка називає Захід «агресорами», а дії Росії вважає «необхідними для захисту держави».

Ннаказ був виданий після посилення морської присутності США в східному Середземномор’ї, Росія намагається продемонструвати, що ці судна під загрозою.

Конкретна згадка диктатором про ракету «Кинджал» та її можливості, ймовірно, була зроблена з метою продемонструвати, що Росія залишається здатною виробляти та використовувати нову зброю, попри вторгнення в Україну. Втім, у розвідці Британії зауважили, що ця ракета все ще залишається в стадії експлуатаційних випробувань, а продуктивність «Кинджалу» в Україні наразі є поганою.

Читайте також: путін заявив, що Чорне море патрулюватимуть МіГ-31 із ракетами «Кинжал»

«На папері» ракета є «дуже потужною», здатна літати на гіперзвуковій швидкості та ухилятися від сучасних систем ППО. Втім, потрібно значно вдосконалити принцип викоривтання «Кинджалів» аби досягти заявленого потенціалу.

Джерело