У Данії напали на премʼєр-міністерку Матте Фредеріксен

Премʼєр-міністерку Данії Метте Фредеріксен ударив чоловік, коли вона перебувала на одній із площ Копенгагена, в результаті чого прем’єрка отримала легку травму хребта. Про це повідомляє Reuters.

Фредеріксен отримала легку травму хребта після того, як у п’ятницю, 7 червня, на неї напав чоловік у центрі Копенгагена, йдеться в заяві Офісу прем’єрки. Її доставили до лікарні для обстеження після інциденту.

Суботні офіційні заходи прем’єр-міністерки скасовано.

За даними поліції, у суботу, 8 червня, 39-річний нападник постане перед суддею для попереднього допиту. Поліція й Офіс прем’єр-міністерки не надали інформацію про мотиви нападника та про те, чи мав він при собі зброю.

Напад стався за два дні до того, як данці підуть на вибори Європейського Союзу.

«Напад на прем’єр-міністерку Данії Метте Фредеріксен є нестерпним актом насильства, який є нападом на суть демократичних цінностей», – заявила прем’єр-міністр Італії Джорджія Мелоні.

Президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн відреагувала на інцидент:

«Я була шокована новиною про напад на вас сьогодні ввечері. Я засуджую цей мерзенний вчинок, який суперечить усьому, у що ми віримо і за що боремося в Європі. Бажаю вам сили та мужності — знаю, що у вас цього багато».

Раніше, прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо, 15 травня, зазнав поранення внаслідок стрілянини. 

Джерело