У Генеральному штабі сил оборони Естонії заявили, що росія хоче отримати ініціативу на фронті

Начальник оперативного управління Генерального штабу сил оборони Естонії полковник Тармо Кундла заявив, що російські окупанти прагнуть отримати хоча б мінімальну ініціативу на фронті в Україні напередодні президентських виборів у РФ. Про це повідомляє видання ERR.

Кундла зазначив, що росіяни, як і в попередні тижні, продовжили більш інтенсивні атаки на напрямах Авдіївка – Мар’їнка та Куп’янськ – Лиман.

«Мабуть, основним завданням збройних сил РФ на цей момент є повернення ініціативи та оформлення хоч якогось успіху, який можна подати громадськості як перемогу», – сказав він.

На тактичному рівні метою російських військ є встановлення контролю над важливими переправами через річки Жеребець та Оскіл до настання бездоріжжя. Саме місто Авдіївка важливе для контролю за дорожньою мережею навколо Донецька та розширення буферної зони навколо Донецька.

Очільник Генштабу Естонії уточнив, що зараз росіяни орієнтуються на дві мети.

По-перше, йдеться про створення успішного військового іміджу, що важливо для Путіна у зв’язку з президентськими виборами, які відбудуться наступного року. Це також необхідно міністру оборони Сергію Шойгу, щоб зміцнити своє становище в міністерстві.

«По-друге, захоплення ініціативи важливе для російських збройних сил задля того, щоб загальмувати український контрнаступ на південному, а точніше на луганському напрямку», – додав він.

Читайте також: озвучено остаточні масштаби руйнувань після падіння уламків БПЛА на Хмельниччині

На переконання Кундли, Україна має намір продовжити проводити рейди в Херсонській області, подібно до того, як це відбувалося попередніх тижнів.

Джерело