У ГУР розповіли про причетність росії до війни в Ізраїлі: детальніше

ФОТО: ілюстративне

Представник Головного управління розвідки Міноборони України Андрій Юсов в інтерв’ю Espresso.tv відповів на питання, чи причетна росія до дій терористів ХАМАС щодо Ізраїлю. Зокрема, кремль направив ісламським терористам окремі зразки стрілецького піхотного озброєння. Він наголосив, що подібна взаємодія була ще до атак на Ізраїль 7 жовтня.

Раніше про «слід» рф в цих подіях згадував керівник відомства Кирило Буданов. За словами Юсова, ми можемо на 100% стверджувати, що палестинські бойовики користувалися під час нападу «трофейною» зброєю окупантів, яку ті привезли з України. 

Водночас Юсов наголосив, що причетність рф та Ірану до дій ХАМАС – два різні кейси. Раніше Вашингтон коментував, що не має даних про слід Тегерану у цих подіях. Хоча, саме через Іран могли відбуватися поставки зброї з українського поля бою.

 Водночас зв’язки рф з представниками ХАМАС – не таємниця для світу. Усі бачили візит делегації палестинців до москви, який відбувся восени 2022 року. 

«І це офіційні візити, вони не приховувались. І обговорювались під час цих візитів не розвиток балету і культури, не захист клімату і не якісь проведення вечорів кремлівсько-ХАМАСької дружби», – вказав Юсов.

Він вважає, що за підсумком відповідних зустрічей ХАМАС отримав від рф зразки стрілецького піхотного озброєння, які, певно що, були використані проти Ізраїлю. 

«Взаємодія була і зброя була передана – окремі зразки стрілецького піхотного озброєння. Зроблено це було ще до здійснення останніх атак на Ізраїль, тобто, так чи інакше, росія була поінформована до того, що якісь речі будуть відбуватися», – заявив Юсов. 

Також він згадав про ролики з фрагментами атаки ХАМАС на Ізраїль, де чітко лунає російська мова.

Як раніше повідомлялося: стало відомо, скільки українців вже загинули в Ізраїлі.

«Тобто це інформація, якою володіє не тільки Україна – про неї знають і в Ізраїлі, і наші партнери та союзники у світі. Тому так, участь росії у цій війні на Близькому Сході має місце», – сказав представник української розвідки.

Джерело