У яких випадках можуть вилучити авто для потреб ЗСУ: пояснили у Міноборони

ФОТО: ілюстративне

Новий закон про мобілізацію, який вступив в силу 18 травня 2024 року, передбачає вилучення автомобілів та майна на потреби Збройних сил України. Речник Міноборони Дмитро Лазуткін в тижневому дайджесті міністерства пояснив, у якому випадку можуть вилучати транспорт.

Для ЗСУ більше знадобляться вантажівки, спеціальна техніка, позашляховики. Водночас остаточного переліку поки не існує, бо у законі прописані лише «транспортні засоби» без уточнень – які саме. Список необхідних авто формують ЗСУ, після цього в областях формують мобілізаційне замовлення. 

Також відомо, що мобілізовані транспортні засоби буде заборонено продавати, перереєстровувати, відправляти за межі України чи навіть в іншу область. 

Тож, на потреби Збройних сил України можуть вилучати автомобілі чи спеціальну техніку в державних установ, органів місцевого самоврядування, підприємств, організацій і звичайних громадян.

За словами речника Міноборони, автомобілі чи спеціальну техніку вилучатимуть не у всіх випадках.

“Не підлягає передачі Збройним силам України чи іншим військовим формуванням транспортний засіб, який належить громадянину, в якого немає у праві власності будь-якого іншого транспортного засобу” – зазначив Лазуткін.

Читайте також, проходження ВЛК за новим законом: у Міноборони пояснили, як змінився механізм

До слова, вилучити транспортний засіб можуть Територіальні центри комплектування та соціальної підтримки, СБУ чи ГУР на підставі рішень місцевих державних адміністрацій. 

Джерело