У жителя Львівщини конфіскують собаку за напад на хлопчика

Фото ілюстративне з відкритих джерел

Пустомитівський районний суд Львівщини визнав винним жителя Львівщини у порушенні правил утримання собаки. Олега П. Визнали винним через те, що собака породи сенбернар (st. bernard) вибіг з подвір’я та вкусив дитину. Про це пише zaxid.net з посиланням на вирок суду

Суд оштрафував його на 1700 грн, а також конфіскацією собаки.

У постанові суду, яку винесли наприкінці грудня 2023 року, вказано, що Олег П. 23 вересня допустив порушення правил вигулу та утримання собаки породи сенбернар, який вибіг з подвір’я та вкусив дитину – у хлопчика виявили кусану рану лівої руки.

Що каже власник собаки

Чоловік у сіді заперечив свою провину та розповів, що він прибирав на подвір’ї, відчинив хвіртку, через яку собака його сина на кличку «Берта» вибіг на вулицю.

Господар пса заявляє, що одразу побіг за собакою, щоб повернути його у двір, та побачив, що тварина обнюхувала хлопчика, який гуляв біля будинку. Олег П. заявляв, що собака не кусав дитину, а також був проти того, щоб на нього складали протокол про адмінправопорушення, бо власником сенбернара є його син.

У суді бабуся хлопчика розповіла, що йшла з своїм онуком по вулиці і з подвір’я через відчинену хвіртку вибіг собака та накинувся на хлопчика, вкусивши у ліву руку. Жінка подзвонила свої доньці і вони поїхали у Пустомитівську районну лікарню, де у дитини виявили кусану рану передпліччя.

На думку суду, твердження Олега П. про те, що дитину вкусив не його собака, спростовуються свідченнями очевидиці, бабусі хлопчика, яка чітко описала тварину. Щодо аргументу обвинуваченого, що він не є власником сенбернара, тому не винен у адмінправопорушенні, суд зазначає, що утримувати та вигулювати собаку може не лише власник.

Читайте також: на Волині жінка до смерті закатувала собаку (ФОТО)

Рішення суду

Справу розглянув суддя Дмитро Кукса, який визнав Олега П. винним у адмінправопорушенні та оштрафував на 1700 грн з конфіскацією сенбернара.

Зазначимо, що конфіскацією тварин займається виконавча служба.

Джерело