У кінотеатрах України стартував прокат фільму “Я, “Побєда” і Берлін”

Фільм почали знімати у 2020 році, а через повномасштабне вторгнення прем’єру, заплановану на 2022 рік, відклали. Прем’єрний показ відбувся й у Львові. Суспільне поспілкувалося із виконавцем головної ролі Іваном Бліндаром і першими глядачами.

Дружина Кузьми Світлана надала фотографії, щоби відтворити одяг і реквізит. Події фільму відбуваються у 90-х роках. Вона розповідала історії про Андрія виконавцеві головної ролі Іванові Бліндару.

“Мій кумир дитинства й не тільки дитинства. Якби важкувато було вкласти весь процес творення образу в місяць і тиждень, але маємо то, що маємо. Рісьорч був проведений дуже великий, я зробив собі поїздку в Новояворівськ 10 липня. Прочитав, що в Новояворівську день міста”, — розповідає Іван Бліндар.

Також актор відвідав могилу Андрія Кузьменка на Брюховецькому кладовищі: “Помолився, простір послухав, думав, може якісь настанови почую, попросив благословення та й поїхав в Новояворівськ”.

В кадрі Іван одягнений у сорочку, відтворену з фото Кузьми. Речі та фотографії надала дружина Світлана. Актор також переслухав улюблені гурти співака. Іван каже, що на знімальному майданчику відчувалась присутність та допомога Кузьми.

Пісні гурту “Скрябін”, які звучать у фільмі, переспівали українські артисти.

“У свій час Андрій придумав псевдонім мені, Іван Наві. Він для мене особлива був людина, він дав старт моєму проєкту”, — каже співак Іван Наві.

Світлана Кузьменко розповідає, що у 2007 році книга “Я, “Побєда” і Берлін” посіла друге місце на книжковому ярмарку: “В студії в нас висить, напевно про це ніхто і не знає, що у 2007 році на книжковій ярмарці ця книжка мала друге місце. Ще написано “Лучшая українская кніга”. Отакий був 2007 рік і коли Андрій приніс, то така табличка, я йому кажу: “І що, ти там десь інтерв’ю мав?”, а він каже: “Та кому то треба” і кинув її так, каже, то нікому не потрібно”.

Фільм, за її словами, не біографічний: “Андрій не грав на гітарі й Віталік Бардієвський не возив в манекенах наркоту. Іван зіграв Андрія такого, як я знаю, ви шукаєте в ньому свого Андрія. Ми дуже багато спілкувалися, такого, як я його знаю, тому не критикуйте, що це не той Кузьма”.

“Для мене це є жива пам’ять про мого сина, про Андрійка. То, що від маленьких до дорослих переспівують пісні й роблять багато вечорів пам’яті, воно просто говорить за те, що Андрійко залишив глибокий слід в серцях людей і що він не дурно прожив то своє коротке життя. Шкода звичайно, бо якби довше жив, міг би ще багато добра зробити”, — каже батько співака Віктор Кузьменко.

Фільм почали знімати у 2020 році, в день народження Андрія Кузьменка. Прем’єру планували на березень 2022 року, але відкладали через повномасштабне вторгнення РФ. За словами продюсера Олексія Терентьєва, весь прибуток із фільму передадуть у фонд Андрія Кузьменка.

Джерело