У ЛМР повідомили скільки балконів перебувають у незадовільному стані (ВІДЕО)

У Львові перевірили стан балконів у багатоквартирних житлових будинках, комісії оглянули 5448 будинків, а це – 58535 індивідуальних балконів та 7148 балконів загального користування.

Серед них у незадовільному стані виявили 9270 індивідуальних балконів і 4201 балконів загального користування.

«Перевірка завершена. Обстеження проводили у будинках комунальної власності, де управителями є комунальні управляючі компанії. Обстежено 5448 будинки, де є 58535 індивідуальних балконів та 7148 балконів загального користування. Відтак у неналежному стані є 9270 індивідуальних балконів і 4201 балконів загального користування. Найбільше зауважень до балконів у Галицькому і Личаківському районах, найменше до балконів у Сихівському районі.

Обстеження проводили комісійно. До складу комісій входив майстер управляючої компанії, головний інженер, представник районної адміністрації. Обстеження проводили у присутності мешканця.

На жаль, до 23% квартир з індивідуальними балконами не вдалося потрапити всередину – це 13470 квартир. Ці балкони оглянули лише зовні. Однак ми плануємо повторно прийти, щоб таки оглянути їх зсередини. Також паралельно мешканці цих квартир самі можуть звернутися до управляючої компанії, в районну адміністрацію чи на «Гарячу лінію» з проханням, щоб до них прийшла комісія.

Відзначу, що коли члени комісії бачили, що балкон у поганому стані, то небезпечну територію обгороджували, щоб унеможливити падіння елементів. Або замовляли вишки, щоб зняти ті елементи, які загрожували падінням», – сказала Ірина Маруняк, заступниця міського голови Львова з питань житлово-комунального господарства.

У тих квартирах, де не вдавалося застати мешканців, комісія залишала інформаційне повідомлення про те, що балкон необхідно обстежити. Також біля такої квартири залишали інформаційну пам’ятку з алгоритмом дій, як можна відремонтувати балкон.

«Балкони – це приватна власність. Тому мешканці зобов’язані пильнувати, щоб балкони були у належному стані. На сьогодні у Львові діє відповідна Програма, що на умовах співфінансування: 80% коштів платить місто, а 20% мешканці, можна провести ремонт балкону. У середньому ремонт балкону коштує 60-100 тис. грн. З бюджету на цей рік виділено 10 млн 300 тис. грн для її реалізації. Щоб скористатися Програмою, необхідно в районну адміністрацію чи через ЦНАП подати заяву, експертний висновок, що балкон потребує ремонту, документи на право власності на квартиру і технічний паспорт. Тоді районна адміністрація опрацює це звернення і опісля укладе угоду з відповідною фірмою, яка може проводити ці роботи. Угоди публікуються на Прозоро», – сказала посадовиця.

Щодо ремонту балконів загального користування, то мешканці також можуть подаватися на участь у Програмі співфінансування. Єдине, що тут уже усі мешканці оплачують разом 20%, адже балкон загального користування є спільною, сумісною власністю.

Станом на сьогодні до районних адміністрацій вже надійшло 192 звернення співвласників квартир, які готові до співфінансування ремонту балконів.

У Львові продовжує діяти Програма реставрації балконів у будинках-пам’ятках архітектури. Тут співфінансування становить 10 тис. грн з боку мешканців, а решту оплачує місто. Зокрема, зараз тривають роботи на вул. Гоголя, 10, а також відбувається коригування проєктно-кошторисної документації щодо ремонту ще 5 балконів.

Нагадаємо,  в ніч на понеділок, 31 липня, на вул. Джерельній, 43 у Львові стався обвал балкона однієї з квартир.

А 13 серпня поточного року, на вулиці Під Дубом, 2 балкон обвалися разом з чоловіком, який на ньому перебував.

Тоді  43-річний мешканець квартири помер у лікарні.

Джерело