У Львівській ОВА нагородили працівників галузі автомобільного транспорту

Нагородження (2)

Щорічно в останню неділю жовтня відзначають День автомобіліста і дорожника, професійне свято працівників автомобільного транспорту і дорожнього господарства України.

Це свято водіїв приватного і службового транспорту, а також тих, хто займається ремонтом і обслуговуванням автомобільної техніки. Особливе місце серед службового. Традиційно цьогоріч відзначили найкращих працівників галузі у Львівській області.

«День автомобіліста – не лише свято водіїв чи любителів авто, це професійне свято усіх, хто пов’язаний із дорожньо-транспортною галуззю в цілому: ремонтних робітників, інженерно-технічних працівників, керівників автотранспортних підприємств і всіх, хто сумлінно трудиться, виконуючи свій професійний обов’язок. Свято започаткували, щоб акцентувати увагу на важливості роботи тих, хто працює в автотранспортній індустрії.  Їхня праця дуже важлива, тому що автотранспорт полегшує життя населенню, робить його набагато комфортнішим. У той же час робота людей цієї галузі дуже відповідальна. Пасажирські та вантажні перевезення відіграють важливу роль у житті сіл та міст України, забезпечуючи транспортний зв’язок між населеними пунктами: доставку товарів, продуктів, пошти, сировини, будматеріалів, пасажирські автоперевезення», – зазначив начальник управління транспорту та звʼязку ЛОВА Степан Рудницький.

А чи знаєте Ви …?

Як відрізнити обласний автобус від міського за номером?

Нумерація міських, як правило, двоцифрова. Номери обласних маршруток трицифрові, до 499 – це приміські (до 50 км), від 500 – міжміські (від 50 км).

Скільки маршрутів в обласні й мережі?

В обласній мережі 553 маршрутів, з них 266 приміські, 287 міжміські. Понад 1116 транспортних засобів забезпечують сполучення практично до всіх 1928 населених пунктів.

Скільки автовокзалів на Львівщині та який з них найстаріший?

На Львівщині діє понад 40 вокзалів. Найстарішим є Львівський автобусний вокзал (також Автовокзал «Львів», Стрийський автовокзал) – вокзал для автобусних міжміських і міжнародних перевезень у Львові, розташований на вулиці Стрийській, 109. Автовокзал був розрахований на 500-800 пасажирів на годину, а за добу його пропускна здатність мала становити близько 15 тисяч пасажирів.

Скільки автопідприємств на Львівщині та яке з них найстаріше?

На Львівщині здійснюють перевезення понад 50 автотранспортних підприємств. Львівське АТП-14631 – найстаріший автобусний перевізник. У жовтні 1946 року Львівська обласна рада прийняла рішення про створення першого спеціалізованого пасажирського автотранспортного підприємства, яке називалося «Автобусно-таксомоторна база Облавтотресту». 

Які моделі автобусів найчастіше використовують автоперевізники Львівщини?

Станом на сьогодні, у чинних автобусних мережах Львівської області:

  • найстарішими автобусами є Mercedes-Benz O303 та  MAN 10.180 (1991 року випуску);
  • найновішими автобусами є ATAMAN A-092H6 та РУТА 22 (2020 року випуску);
  • одним з найдовших маршрутів є Львів – Турка – Карпатське, протяжність якого становить близько 165 км;
  • найбільш популярна марка автобуса – БАЗ А079.14.

Який автобус має найбільші габарити та найбільшу місткість?

Solaris Urbino 12 – 12 метровий автоубс, загальна вмістимість, 105 чоловік.

Цікаві факти про автомобілі та розвиток автоіндустрії:

  • Найдовший автомобільний затор –  завдовжки 200 км – зафіксували у 1980 році між Леоном і Парижем;
  • Найдорожчий антикварний автомобіль коштує 40 мільйонів доларів. Це Bugatti Type 57SC Atlantic.
  • Найбільший автозавод у світі – Toyota.
  • У 1959 році вийшла перша машина з ременями безпеки – Volvo.

Прес-служба Лівівської обласної військової адміністрації