У Львові демонтують радянський пам’ятник

Фото з відкритих джерел

Львівська міська рада погодилася демонтувати памʼятник російській космонавтці Валентині Терешковій у Львові. Про це 3 листопада повідомив перший заступник міського голови Львова Андрій Москаленко на своїй Facebook-сторінці

«Памʼятник на вул. Виговського (більш знаний як памʼятник терешковій) – буде демонтовано
Завершуємо підготовку всіх документів для проведення робіт.Роботи щодо демонтажу плануємо найближчим часом. Повідомимо додатково», – йдеться у дописі.

Перед цим було звернення про демонтаж від військовослужбовця Антона Петрівського та виїзду робочої групи до монументу в понеділок, 30 жовтня.

Раніше Олег Радик, радник начальника Львівської ОВА повідомив, що у 2015 і 2017 роках були спроби демонтувати цей маркер радянської доби. Однак, все зупиняло оточення мера міста Андрія Садового.

Олег Радик додав, що напередодні, що робоча група з декомунізації при ЛОВА однозначно вважає необхідним провести демонтаж обʼєкту біля поліклініки на вулиці Виговського:

“Він в аварійному стані. Може впасти.” – резюмував Олег Радик

Для довідки: Пам’ятник космонавту був встановлений у 80-х роках ХХ століття у сквері на вулиці Виговського (колишня назва – Терешкової) у Львові. Скульптура складається із трьох променів-зірок та людини у скафандрі

Джерело