У Львові демонтували пам’ятник радянській космонавтці Терешковій (ФОТО)

фото: Суспільне

 

Сьогодні, 8 листопада, у Львові демонтували монумент радянській космонавтці. Пам’ятник встановили у 80-х роках минулого століття на вулиці, яка в часи СРСР була названа на честь Валентини Терешкової. Зараз колишня космонавтка — депутатка Держдуми РФ, яка підтримує війну Росії проти України.

Про це повідомляє «Суспільне».

Композиція пам’ятника складається із трьох променів-зірок та людини у скафандрі.

Історик Іван Сварник припускає, що пам’ятник встановили у 1983 році, коли виповнилося 20 років від космічного польоту Терешкової.

«Оскільки вулиця ця в радянський час мала ім’я Валентини Терешкової, то без жодного сумніву, цей пам’ятник був знаком на честь Терешкової. Пам’ятником його важко назвати, бо це радше мала пластика, бо то не є щось таке монументальне, тим більше там не було підпису жодного», – каже історик.

Пам’ятник перенесуть в Музей тоталітарних режимів «Територія терору». Відповідне рішення затвердив виконавчий комітет Львівської міської ради.

фото: Суспільне

Валентина Терешкова у 1963 році стала першою жінкою-космонавткою. Вона вийшла у відкритий космос на кораблі «Восток-6». Має звання Героя СРСР. У 1970-х роках була членкинею ЦК КПРС, згодом – народною депутаткою СРСР. Має звання генерал-майора авіації у відставці.

Активно підтримувала політику президента росії володимира путіна. Перебуваючи на посаді депутатки Держдуми РФ, була однією з ініціаторок «обнулення» термінів його президентства. Згодом поправки затвердив конституційний суд, а Путін отримав можливість бути президентом РФ до 2036 року.

Читайте також: на Львівщині голова громади звернувся у поліцію через знесення радянського постамента.

Валентина Терешкова підтримала війну проти України та голосувала за анексію українського Криму.

 

 

Джерело