У Львові готуються до можливого блекауту: що відомо (ФОТО)

Генератор у ліцеї імені Василя Стуса у Львові. Фото: Суспільне Львів

В Україні, зокрема у Львові триває підготовка на випадок потенційно можливого блекауту. Місцева влада напрацювала сценарії на випадок надзвичайних ситуацій.  Також до можливих обстрілів енергосистеми готуються освітні, медичні заклади та львів’яни, йде підготовка до тривалих відключень електроенергії. Про це повідомляє у матеріалі Суспільного.

Директорка ліцею міжнародних відносин ім.Василя Стуса, розповіла журналістам, що в навчальному закладі, де навчається 1380 учнів, є все необхідне на випадок надзвичайних ситуацій. За її словами, готуватися до можливого блекауту почали ще 2022 року.

Генератор у ліцеї імені Василя Стуса у Львові. Фото: Суспільне Львів

«Ми закупили великий генератор, нам подарували декілька маленьких генераторів і будемо виходити з ситуації. Додатково закуплені ліхтарі, великі павербанки, щоб була можливість підзаряджати техніку в тому числі, бо змішана форма навчання», — розповіла директорка ліцею Світлана Уралова.

Укриття в ліцеї міжнародних відносин імені Василя Стуса. Фото: Суспільне Львів

Торік після ракетних обстрілів енергосистема Львівщини зазнала великих ушкоджень, розповідає речниця «Львівобленерго» Галина Петрушка. За її словами, коли пошкодили одну електропідстанцію, обленерго підключало споживачів до іншої підстанції чи лінії. Цього року, в разі можливого блекауту, в енергетичній компанії будуть працювати за таким самим алгоритмом.

«Ми проводили чистку траси, робили запас аварійних матеріалів, проводили планові роботи і таке інше. Чи цього буде достатньо в разі ракетних обстрілів, відповіді не дасть ніхто», — каже речниця «Львівобленерго».

Також до ймовірного  блекауту готують медзаклади. Серед них обласний клінічний перинатальний центр. За словами директорки Марії Малачинської, до вимкнень світла вони готові повністю.

«Це дизельний генератор, який забезпечує повністю роботу перинатального центру, операційні всі, дорослі і дитячі реанімації, тобто ті відділення, які вкрай потребують постійного живлення. Вони можуть працювати стільки потрібно: паливо є резервне, резерв поповнений настільки, наскільки треба згідно з нашими вимогами, щоб 24/7 генератор працював», — говорить Марія Малачинська.

Генератор у перинатальному центрі. Фото: Суспільне Львів

У Львові ще від минулого року діє програма по відшкодуванню вартості електрогенераторів. Начальник міського відділу супроводу ОСББ Сергій Солтис розповів, що відповідно до програми для багатоквартирних будинків та бізнесу компенсація складає 50% вартості генератора.

«Загалом було компенсовано для житлових будинків 2,6 млн за час дії програми. Цьогоріч ми компенсували майже 2 мільйони гривень, фактично приріс компенсації зріс. Кількість заявок теж зросла. Якщо говорити про бізнес, якщо минулого року було компенсовано 2 мільйони гривень, то цього року вже 10 мільйонів компенсовано», — зазначає Сергій Солтис.

Читайте також: в Україні можливі відключення електроенергії навіть без ворожих обстрілів

За його словами, за час існування програми від мешканців житлових будинків надійшло 147 заяв для компенсації вартості генераторів, а від бізнесу — 333.

Джерело