У Львові відкриють Меморіальну таблицю, яку присвятять Блаженнішому Любомиру Гузару

ФОТО: Блаженніший Любомир Гузар

У Львові відкриють меморіальну таблицю, яку присвятять Блаженнішому Любомиру Гузару. Про це повідомили на інформаційному порталі депутатів ЛМР. 

Таблицю повісять у каплиці святих Безсрібників Косми і Дам’яна УГКЦ, що розташована на вул. Лисенка, 45. 

Відкриття таблиці відбудеться вже 16 березня о 12:30. 

Довідково:

Любомир Гузар народився у Львові 26 лютого 1933 року, 1944-го родина переїхала до Австрії, потім оселилися у США. У Сполучених Штатах він прожив 20 років. Закінчив семінарію, вивчав богослов’я в Католицькому університеті у Вашингтоні, студіював філософію у Фордгамському університі. 1969-го переїхав до Рима, де прожив майже 25 років. Тут захистив дисертацію, 9 років викладав у Папському місійному університеті «Урбаніана».

У 1977 р. висвячений Верховним архієпископом Йосифом Сліпим на єпископа. За рік став архімандритом монастиря Студійського Уставу. Об’їздив мало не весь світ, бував усюди, де знаходяться греко-католицькі громади (Австралія, Латинська Америка, Європа). «Ці подорожі наштовхнули мене на дуже просту і ясну думку – люди всюди однакові. З ними треба розмовляти, спілкуватися. Їх треба слухати, їх треба поважати. Тільки з взаєморозуміння і взаємоповаги може вирости щось вагоме і гідне», – підкреслював кардинал Гузар.

У 1993 р. він повернувся в Україну. На надзвичайному Синоді єпископів УГКЦ був обраний її главою (2001). Став кардиналом. У 2011 році пішов у відставку, передавши паству і церкву Святославу Шевчуку.

Блаженніший Любомир Гузар упродовж багатьох років залишався беззаперечним моральним авторитетом не тільки для греко-католиків, але й для вірян інших конфесій та людей, далеких від релігійного життя.

Читайте також: у Львові урочисто відкрили вулицю на честь Блаженнішого Патріарха Любомира Гузара.

Патріарх Любомир помер 31 травня 2017 року в Києві й 5 червня його поховали в крипті Патріаршого собору Воскресіння Христового. 2023 рік було проголошено Синодом УГКЦ роком Любомира Гузара.

Джерело