У МАГАТЕ відреагували на атаку поблизу Хмельницької АЕС

Фото ілюстративне

Уночі, 25 жовтня окупанти завдали удару по території неподалік Хмельницької АЕС.  Міжнародне агентство з атомної енергії МАГАТЕ ситуацією з ядерною безпекою в Україні назвало ситуацію надзвичано нестабільною. МАГАТЕ оприлюднило заяву про російські атаки, що призвели до тимчасового припинення живлення 2 з 11 зовнішніх станцій радіаційного моніторингу на Хмельницькій АЕС. Про це пише Голос Америки

“Цей інцидент ще раз підкреслює надзвичайно нестабільну ситуацію з ядерною безпекою в Україні, яка триватиме, поки триватиме ця трагічна війна”, – йдеться у заяві організації.

Внаслідок атаки рф БПЛА у кількох будівлях Хмельницької АЕС ударною хвилею було вибито вікна.

“Наступного разу нам може не так пощастити”, – сказав гендиректор МАГАТЕ Рафаель Маріано Ґроссі.

Додамо, що українське Міністерство енергетики повідомило, що внаслідок вибуху було пошкоджено вікна в адміністративно-побутовому та лабораторно-побутовому корпусах. Через пошкодження ліній електропередачі знеструмлено 1 860 споживачів у містах Славута та Нетішин Хмельницької області.

Експерти МАГАТЕ, присутні на АЕС, заявили, що сирени повітряної тривоги спрацювали о 1:26 за місцевим часом, а пізніше вранці пролунали два гучні вибухи. Згодом їм повідомили, що два безпілотники були збиті на відстані приблизно 5 та 20 кілометрів від АЕС. Станції сейсмічного моніторингу у регіоні також зафіксували сейсмічні наслідки вибухів.

“Потужні вибухи сколихнули територію поблизу Хмельницької атомної електростанції вночі, вибивши багато вікон та тимчасово вимкнувши подачу електроенергії на деякі зовнішні станції радіаційного моніторингу, ще раз підкресливши небезпеку для ядерної безпеки під час триваючого військового конфлікту”, – йдеться у коментарі Ґроссі.

“Удару по атомній електростанції слід уникати будь-якою ціною”, – вважає посадовець.

Читайте також: озвучено остаточні масштаби руйнувань після падіння уламків БПЛА на Хмельниччині

На Хмельницькій АЕС є два реактори, один з яких працює, а інший перебуває у плановому зупині з початку серпня.

Джерело