У «Нафтогазі» повідомили, коли Україна зупинить транзит російського газу своєю територією

ФОТО: ілюстративне

Україна перестане пропускати російський газ своєю територією наприкінці 2024 року, коли закінчується термін дії контракту між «Нафтогазом» та «Газпромом». Зокрема, продовжувати його не планують. Про це заявив голова правління «Нафтогазу» Олексій Чернишов в інтерв’ю Радіо Свобода.

«Ця угода завершиться до кінця 2024 року, і ми не маємо наміру або ініціативи її продовжувати… Ми не ініціюватимемо продовження цього транзиту. Контракт завершиться – транзит зупиниться», – заявив він.

За словами Чернишова, Україна продовжує транзит російського газу до Європи своєю територією під час повномасштабної війни «виключно з метою підтримки наших європейських колег».

«Зовсім не існує інших причин, але ми не можемо позбавити сьогодні деякі країни Євросоюзу, які, до речі, є нашими партнерами, можливості отримувати блакитне паливо та готуватися до зими… Особливо країни, які не мають виходу до морів. І на сьогоднішній день вони потребують цьому обсязі», – зазначив Чернишов.

Він зазначив, що росія не виконує своїх зобов’язань за цим контрактом у повному обсязі, сплативши «не більше 70 відсотків» від того, що має, і заявив, що Україна готова «у будь-який момент» достроково розірвати контракт із «Газпромом» про транзит російського газу українською територією.

«Давайте не забігати вперед. У мене особисто були переговори в Європейському союзі, в Єврокомісії з відповідними керівниками з цього приводу, і ми не відчуваємо жодних сигналів до »Нафтогазу« чи України щодо продовження цього транзиту», – зазначив Чернишев.

Джерело