У НАТО назвали дві умови для прямого втручання Альянсу у війну в Україні

НАТО вкрай конфіденційно та неофіційно визначило принаймні дві «червоні лінії», за якими можливе пряме втручання Альянсу у війну в Україні. Про це пише Repubblica.

На даний момент немає оперативних планів, які передбачають відправку військ в Україну, а описані «червоні лінії» треба розглядати лише в якості оцінки можливих планів на випадок надзвичайних ситуацій, наприклад залучення у війну в Україні третіх сторін.

Перша «червона лінія» зосереджена на варіанті прямої чи опосередкованої участі третьої сторони, наприклад у разі можливого прориву на північному заході України. Як пише видання, «це створило б коридор між Україною і Білоруссю».

«Тактичний варіант нещодавно визнаний вірогідним кількома аналітиками союзників. Тоді Мінськ був би безпосередньо включений у війну. Його війська та арсенал мали б вирішальне значення для Москви. І ця обставина могла тільки активізувати оборону на користь України», – йдеться у статті.

Друга «червона лінія» стосується військової провокації проти Прибалтики чи Польщі або цілеспрямованого нападу на Молдову.

«Це не обов’язково вторгнення, яке може відбутися після наступу на Одесу, але й просто військовий удар, щоб перевірити реакцію Заходу», – йдеться у ЗМІ.

Зокрема, це може бути спробою перевірити здатність НАТО реагувати «у фазі можливої ​​плутанини». Тут мається на увазі, як йдеться у статті, сезон виборів у Європі та США, який «може змусити Кремль подумати, що НАТО відволікається, однак Альянс не захоче миритися з такою агресією».

Джерело