У Польщі поліція затримала 24-річного українця, від дій якого постраждали кілька десятків поляків

Ілюстрація: Yavp.pl

У Варшаві затримали 24-річного громадянина України, якого підозрюють у викраденні великої суми коштів з чужих банківських рахунків.

Як повідомляє Yavp.pl, у серпні поточного року до краківської поліції почали надходити заяви про шахрайство “від імені співробітника банку”. Всього правоохоронці отримали декілька десятків таких заяв, у яких потерпілі розповідали про схожий спосіб дії.

Жертвам дзвонила особа, яка представлялася працівником банку і яка різними способами виманювала у них коди BLIK. Найчастіше співрозмовників переконували, що кошти на їхніх рахунках перебувають під загрозою. Люди, будучи переконаними, що таким чином захистять свої заощадження, виконували вказівки, які полягали у генеруванні та передачі кодів BLIK. Завдяки цьому шахрай міг “очистити” рахунки своїх жертв.

Слідчі отримали інформацію, що шахрай перебуває в одній з квартир у західній частині Варшави. Оперативники вирушили за вказаною адресою після 21:00: двері їм відкрив 24-річний громадянин України, якого і підозрювали в шахрайстві. Правоохоронці обшукали помешкання, де вилучили готівку в сумі 2 тисячі злотих. Чоловік був затриманий і доставлений до краківського відділку поліції, де під час допиту визнав, що раніше перебував у Кракові та багато разів знімав гроші з банкоматів за допомогою отриманих кодів BLIK.

Читайте також: у Польщі прикордонники влаштували погоню зі стріляниною за українським водієм автобуса.

Загалом йому пред’явили звинувачення за фактом 19 шахрайств, під час яких він видурив у жертв понад 170 тисяч злотих. Тепер громадянинові України загрожує покарання у вигляді навіть 8 років позбавлення волі. Тим паче, слідчі не виключають, що буде доведена причетність затриманого й до інших шахрайств. 

Джерело