У Польщі скасували концерти українського гурту, чий соліст облаяв польську мову

ФОТО: Кирило Тимошенко

У Польщі скасували концерти російськомовного українського гурту «Пошлая Молли» після того, як соліст Кирило Тимошенко (Блєдний) закликав поляків «вивчати нормальну мову – російську». Музикант пояснив, що це була жартівлива пародія на росіян, проте полякам такий гумор не сподобався.

У повідомленні вказано про скасування усіх п’яти концертів “Пошлой Молли” у Гданську, Познані, Кракові, Вроцлаві й Варшаві до кінця року “у зв’язку з коментарями вокаліста гурту в мережі”.

Напередодні польські ЗМІ звернули увагу на відео 26-річного Тимошенка, де він висловив нелюбов до польської мови.

“Знаєте, що мене дратує в Польщі? Мене дратує польська мова. Я не розумію, чому ми повинні розмовляти цією у**анською мовою, коли є російська. Не розумію. Серйозно. Хлопці, вивчіть, б**дь, російську і розмовляйте нормальною, б**дь, мовою”, – сказав він.

Він додав, що Польща повинна приєднатися до “російської імперії”, як “раніше”.

Пізніше виконавець заявив, що всього лиш жартував. Також Тимошенко згадав, що він українець і в жодному разі не підтримує росію.

Відео Тимошенка викликало резонанас у польських соцмережах, користувачі яких вимагали скасувати виступи “Пошлой Молли” через неповагу до країни та її мови. Сам виконавець після цього намагався пояснити, що пожартував.

” Усі мої знайомі знають, що в мене абсолютно проукраїнська позиція, я адекватна і не дурна людина. Я точно не той, хто виступатиме за російський колоніалізм. Багато моїх знайомих перебуває в Україні, і я точно не бажаю їм зла, як і нікому в цьому світі. Це був невдалий жарт, але мій посил абсолютно не такий, яким міг вам здатися, сподіваюся на ваше розуміння, – заявив він.

Довідково:

Український російськомовний панк-рок-гурт “Пошлая Молли” виник у 2016 році й став популярним завдяки соцмережам, зокрема забороненому в Україні “ВКонтакте”. До повномасштабного вторгнення він гастролював і на росії, після цього припинив це робити й минулого року їздив європейськими містами з туром Save Ukraine.

Джерело