У Сихівському районі Львові відкрили мурал на честь Героя України Юрія Руфа (ФОТО)

Сьогодні, 8 червня, на Сихові у Львові відкрили мурал на честь ще одного Героя – Юрія Руфа. Про це повідомили у Сихівській районній адміністрації. 

Великий портрет захисника Юрія Дадака (Руфа) зʼявився на фасаді будинку по вулиці Коломийській, 8.

Подруга Юрія Катерина Борисова розповіла, що він багато читав, перетворював слова на дію, вважав Україну сильною, вольовою і самодостатньою. Він уособлював силу та інтелект.

Юрій був автором поезії про війну. Вірші почав писати ще у підлітковому віці. Встиг видати такі збірки: «Багряна лірика» (2012), «Час Революції» (2014), «На зламі епох» (2015), «Ваніль чи сталь?!» (2022). Збірка «На зламі епох» присвячена воїнам, героям сучасної російсько-української війни.

Створення муралу

 Ініціаторами створення стінопису стали ГО «Інститут Суспільних ініціатив», друзі та родина Героя. Ще у 2022 році у міськраді повідомляли, що планують створити такий мурал та почали збирати кошти на роботу художника та фарби. Тоді ж зазначили, що мурал розмістять на будинку, де жив Юрій Руф. Розмір роботи — 145 квадратних метрів. Юрій Руф воював у складі 24-тої окремої механізованої бригади. Він загинув 1 квітня 2022 року у боях біля міста Попасна Луганської області. У нього залишилася дружина та дві доньки.

Нагадаємо, у липні 2022 року у Львові оголосили збір на стінопис, присвячений воїну та поету Юрію Руфу. Ініціювали створення муралу учасники громадської організації «Інститут суспільних ініціатив». Вартість проєкту 115 тисяч гривень.

Ескіз муралу намалювали друзі-художники воїна. Він «розповідає» про те, ким був Юрій Руф.

Юрій Руф воював у складі 24-тої окремої механізованої бригади. Захисник України загинув 1 квітня у боях біля міста Попасна Луганської області.

«Там є цитата одного з віршів Юри, а також буде зображений сам Юра, як поет, як воїн, як сихівчанин, як львів’янин, як людина, яка перш за все своїм прикладом зробила дуже багато і має дуже багато друзів і шанувальників», — розповідає засновник ГО «Інститут суспільних ініціатив» Тарас Репицький.

 Окрім муралу, також встановили меморіальну таблицю на фасаді школи. На честь Юрія Руфа також перейменували вулицю Некрасова у Львові.

Довідково:

Юрій Дадак (псевдонім Руф, — ред.) народився 1980 році в Тернопільській області. Почав писати вірші у 14 років. У 2011 році, коли готувався до друку його збірник «Багряна лірика», вибрав собі псевдонім «Юрій Руф». У 2015 році заснував літературний проєкт «Дух Нації». Він загинув 1 квітня 2022 року, воюючи на Луганщині.

Джерело