У Словаччини та Польщі різні позиції щодо інтеграції України до НАТО

Словаччина і Польща мають різні позиції у справі інтеграції України до НАТО.

Про це заявив президент Словаччини Петер Пеллегріні під час спільної з президентом Польщі Анджеєм Дудою пресконференції у Варшаві, передає власний кореспондент Укрінформу.

“Якщо йдеться про справи, в яких наші позиції відрізнятимуться під час саміту НАТО, то пан президент (Дуда – ред.) виступає за швидший початок переговорів щодо членства України в НАТО. Натомість ми заохочуємо, скоріше, до поміркованості, щоб ненароком ці переговори не призвели до ще більшої ескалації напруги і це не спровокувало Росію до ще більшої агресії”,- сказав Пеллегріні.

У цьому контексті Дуда зауважив, що між Польщею і Словаччиною є різниці у поглядах щодо України. Однак, за його словами, “потрібно зустрічатися, щоб знаходити точки порозуміння”.

Дуда повідомив, що запросив Пеллегріні на саміт глав держав групи Arraiolos восени цього року у Кракові. Він також анонсував саміт лідерів «Вишеградської групи» під час Польського головування у V4, що попередньо має відбутися у грудні у курортній Віслі на півдні РП.

Група Arraiolos, яка наразі налічує 16 членів, була створена в 2003 році під час зустрічі президентів в однойменному португальському місті. Під час щорічних зустрічей представників держав-членів групи обговорюють поточну ситуація в ЄС, а також питання щодо його майбутнього.

Як повідомлялося, саміт НАТО відбудеться 9-11 липня у Вашингтоні.

Джерело