У Стрию запрацював перший на Львівщині інноваційний STEM-центр для школярів

STEM Центр (9)

Інноваційний навчальний STEM-центр відкрили на базі Стрийського будинку дитячої та юнацької творчості.

Тут навчатимуться школярі зі Стрия та сусідніх населених пунктів. Заклад зможе одночасно прийняти до 12 дітей на практичні заняття та до 30 – на лекційні. 

«У нашій області є багато спортивних гуртків, а технологічних – значно менше, адже вони потребують відповідного сучасного обладнання. Саме тому велика подяка Unicef, Tech StartUp School та Lviv Open Lab за реалізацію цього проєкту. Тут діти зможуть вивчати робототехніку, біологію, хімію та компʼютерні технології, щоб в подальшому ставати висококваліфікованими працівниками на своїх подальших місцях праці. Без розвитку технологічного напряму неможливо стати інноваційною державою, тому ми зараз активно розвиваємо галузь позашкілля для благополуччя наших дітей у майбутньому», – зазначив начальник Львівської обласної військової адміністрації Максим Козицький.

Центр оснащений сучасними комп’ютерами та біотехнологічною лабораторією. Тут вже розпочалися заняття для школярів 10-18 років з 3D-моделювання, Minecraft Education Edition, Scratch та Python.

З нагоди відкриття ментор проєкту Микола Лехновський провів майстер-клас «Наука вражає». Школярі та гості із захопленням спостерігали найрізноманітніші явища і перетворення: експерименти зі зміною забарвлення та агрегатного стану, наднизькі температури й експерименти в темряві.

«Сучасний технологічний світ вимагає критичного та аналітичного мислення, проблемного підходу до розв’язання завдань. Робота молоді у STEM-центрі сприятиме розвитку їхніх практичних компетентностей у природничих й технічних дисциплінах, які вони зможуть застосовувати у майбутньому. Проведення позашкільних гуртків забезпечить рівний доступ до якісного навчання, втілення ідей та нетворкінг у комфортному середовищі», – прокоментував голова Tech StartUp School Назар Подольчак.

Зазначимо, що розвиток природничо-технічних наук є одним із пріоритетів розвитку освіти на Львівщині.

Проєкт реалізувала Tech StartUp School НУ «Львівська політехніка» за сприяння Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні та фінансової підтримки уряду Німеччини через німецький державний банк розвитку KfW. Консультаційно-менторський супровід проєкту здійснює Lviv Open Lab.

STEM-центр працюватиме за адресою вул. Крушельницької, 16 з понеділка по п’ятницю (9.00-18.00)

«До кінця року плануємо відкрити ще 5 подібних центрів у різних містах Львівської області», – зазначив Максим Козицький.

Читайте також: У Борині відкрили навчально-практичний центр для кухарів та барменів

Прес-служба Лівівської обласної військової адміністрації