Цифровізація ілюстративне фото
Представники Львівської ОДА спільно з представниками органів місцевого самоврядування, керівництвом Золочівського району та його громад обговорили пріоритетні напрями співпраці у містобудівній сфері та галузі цифрового розвитку.
Однієї із ключових тем була необхідність продовження роботи над реалізацією Єдиного державного реєстру адрес (ЄДРА). Це базовий державний реєстр, що забезпечує повну та правдиву інформацію про наявні адреси. Наразі усі громади Золочівського району завершили перший етап — верифікацію вулиць. А до 1 вересня 2025 року мають завершити й верифікацію адрес.
Також порушили питання Національної інфраструктури геопросторових даних (НІГД). Громади зобов’язані внести свою містобудівну документацію до цього реєстру. Встановлений термін внесення — 1 квітня. Реєстр покликаний зробити процес містобудування більш прозорим, спростити планування розвитку територій та забезпечити вільний доступ до просторових даних.
«У першому півріччі 2025 року громади мають завершити проведення підготовчих процедур розроблення Комплексного плану: прийняти рішення про його розроблення, сформувати Робочу групу, підготувати вихідні дані, провести стратегічну сесію, затвердити Завдання на розроблення Комплексного плану. Цей етап не потребує фінансового ресурсу, лише активної роботи спеціалістів громади, тому очікуємо, що всі громади області впораються із цим завданням вчасно», – зауважила директорка департаменту архітектури та розвитку містобудування Львівської ОДА Олена Василько.
Наголосили також на важливості підключення громад до містобудівного кадастру на державному рівні. Обговорили проведення нормативної грошової оцінки земель.
Під час наради заступник голови з питань цифрового розвитку, цифрової трансформації і цифровізації Олександра Кулепін та начальник управління з питань цифрового розвитку Столярчук Максим представили ключові цифрові пріоритети та спільні завдання на 2025 рік.
«Приємно бачити, що громади зацікавлені у розвитку відкритих даних, цифрових сервісів та кібербезпеки. Ми чітко окреслили завдання на 2025 рік. Як Управління цифрового розвитку, завжди готові підтримати громади на кожному етапі. Важливо діяти злагоджено та системно, щоб цифрові рішення не залишалися лише на папері, а реально покращували життя жителів», – зауважив Максим Столярчук.
До теми: У Львівській області стартував інформаційний аудит у семи громадах
Прес-служба Лівівської обласної військової адміністрації
Залиште відповідь