У ЗСУ не працювали Starlink на початку наступу росіян на Харківщину

У п’ятницю 10 травня, коли російські війська розпочали новий наступ у Харківській області, термінали зв’язку Starlink, якими користуються українські військові, перестали працювати через російське радіоелектронне глушіння, що зробило їх «повністю сліпими» і нездатними відслідковувати пересування російських військ. Про це пише The Washington Post.

Уздовж понад 40-кілометрового кордону Харківської області з росією розгорнута 125 бригада територіальної оборони. Військові використовували розвідувальні безпілотники, щоби щоденно стежити за тим, як москва нарощує сили для можливого нападу. 

Однак 10 травня бригада втратила всю відеотрансляцію через російське радіоелектронне глушіння. Термінали Starlink, за допомогою яких українські військові мають основний звʼязок, вийшли з ладу.

Раніше повідомлялося, що США терміново готують ще один пакет допомоги для України

«У певний момент ми залишилися повністю сліпими. Це була найбільша проблема, ми не бачили, як вони рухалися, ми працювали тільки через радіо або через телефони, де вони все ще працювали» – розповів командир підрозділу безпілотників у бригаді з позивним Артист.

Джерело