УГКЦ спростувала заяву про звільнення керівництва церкви Святого Андрія у Львові

Українська греко-католицька церква спростувала заяву львівського священика, ієромонаха УГКЦ Юрія Бойка про нібито звільнення керівництва церкви Святого Андрія після зйомок скандального кліпу Христини Соловій та Сергія Жадана.Про це сказав у коментарі ZAXID.NET керівник прес-служби Курії Львівської архиєпархії УГКЦ Михайло Квасюк.

Священик, синкел у справах монашества Львівської Архиєпархії УГКЦ Юрій (Юстин) Бойко в ефірі програми «Говорить Великий Львів» на каналі НТА заявив, що під час зйомок кліпу церква «була осквернена», тому що учасники зйомок поверталися до престолу спиною, а Христина Соловій була одягнена у «відвертий одяг».

«Очевидно провина отців є явною. Вони порушили, крім принципів моральних, вони порушили ще й один принцип церковного права, який каже, що не можна церкву використовувати для інших цілей, крім молитви і того, що служить слову божому», – сказав Юрій Бойко.

Він сказав, що «очевидно в церкві Андрія буде зміна та реформа, бо це питання вже назріло давно».

«Цього вимагає вже й сама ситуація. Отці Василіани бачать урок в цьому. Думаю, що наш митрополит взяв таку паузу, щоб добре подумати, порадитися і не робити поспішних висновків з цього, адже це була відверта провокація», – додав священик.

Керівник прес-служби Курії Львівської архиєпархії УГКЦ Михайло Квасюк заяву Юрія Бойка спростував, назвавши її «особистою думкою отця Юстина».

«На даний момент ведеться розслідування. Допоки ведеться розслідування, не можуть вноситися якісь зміни в духовному керівництві храму чи в інших моментах. Будь-які виклики потребують рішень. Однак, на даний момент не було рішення про нове керівництво. Отці, які служать у храмі, продовжують своє служіння без змін», – сказав він.

Михайло Квасюк додав, що рішення відсторонювати чи звільняти духовенство в храмі святого Андрія – це рішення протоархимадрита Василіанського чину.

Читайте також: звільнять керівництво церкви, де проходили зйомки кліпу Соловій та Жадана

«На офіційній сторінці абсолютно немає рішення щодо зміни служіння отців, які зараз виконують душпастирство у даному храмі. Коментарі отця Юстина це особисті вислови і думки», – сказв він.

Джерело