Міністр з питань стратегічних галузей промисловості України Олександр Камишін і міністр Збройних сил Французької Республіки Себастьєн Лекорню 7 червня підписали Заяву про наміри щодо співробітництва в оборонній промисловості.
Про це повідомляє Міністерство з питань стратегічних галузей промисловості України, передає Укрінформ.
"Цей документ передбачає визначення можливостей для партнерства між французькою та українською оборонними промисловостями в галузі озброєнь, військового обладнання, боєприпасів та іншої продукції оборонного та подвійного призначення", – зазначили у профільному відомстві.
Він також передбачає розвиток спроможностей з виробництва, обслуговування та ремонт військового обладнання, співпрацю в науково-дослідних роботах в оборонній галузі.
Сторони домовились також про обмін досвідом та залучення інвестицій до спільних проєктів.
Окрім того, у Парижі представники українських та французьких оборонних компаній підписали ліцензійну угоду щодо виробництва боєприпасів 155 калібру за ліцензією KNDS France/Nexter. Також підписали заяви про наміри щодо створення центру обслуговування та ремонту техніки KNDS France / Nexter в Україні та щодо використання технології 3D друку для виготовлення запчастин цієї компанії. KNDS заявила про відкриття дочірньої компанії в Україні.
“Це перший подібний документ, що продовжує та поглиблює положення підписаної у лютому з Францією безпекової угоди. Я вдячний Франції за стійкість і непохитність у підтримці України. І дуже радий, що ця підтримка поширюється і на оборонку”, – сказав Камишін.
Сторони домовились створити Керуючу раду до складу якої входитимуть представники України та Франції, а співголовами стануть представники урядів обох країн.
Як повідомлялося, у березні була представлена перша в історії Європейська оборонна стратегія, до створення якої підштовхнула російська агресія проти України. Україна стала частиною цієї стратегії: запланована співпраця між оборонними галузями України та Європи. Це посилить обидві сторони та принесе взаємну вигоду.
Фото: Міністерство з питань стратегічних галузей промисловості
Залиште відповідь