Україна має розпочати переговори щодо вступу до НАТО на Вашингтонському саміті – Вершбоу

На наступному саміті НАТО, який відбудеться у Вашингтоні в 2024 році, слід розпочати перемовини щодо вступу в НАТО зазначив заступник Генсекретаря НАТО.

Він наголосив, що відповідна пропозиція міститься у зверненні Атлантичної Ради до президента США про вступ України до НАТО, яка була презентована під час спеціальної події КБФ.

«Єдиною надійною безпековою гарантією для України є майбутнє членство в НАТО. І на Вашингтонському саміті ми повинні розпочати цей процес», – наголосив Вершбоу.

На думку колишнього заступника Генсека НАТО, цьогорічний саміт у Вільнюсі не приніс очікуваних результатів щодо перспектив українського членства і став по суті «втраченою можливістю».

«Були зроблені певні правильні кроки, скажімо, відміна ПДЧ. Але він мало в чому пішов вперед у порівнянні, скажімо, з Бухарестським самітом. Ми вважаємо, що ювілейний саміт Альянсу є доброю нагодою, щоб конкретно показати і визначити шлях України до членства в НАТО… Ми б хотіли, щоб Україна на Вашингтонському саміті почала переговори про вступ до НАТО», –додав він.

Читайте також: На Буковині депутат розробляв схему перевезення ухилянтів за кордон

Вершбоу також вважає «неприйнятними» пропозиції деяких експертів відкласти вступ України до Альянсу до моменту завершення війни з росією.

«Це буде тільки стимулювати Росію продовжувати конфлікт. Тобто це все одно, що надати Росії постійне право вето на рішення щодо вступу України до НАТО», – пояснив він.

Джерело