Українців закликали готуватися до складної зими

Міністр енергетики України Герман Галущенко порадив всім споживачам готуватися до складної зими, хоч енергетики роблять усе можливе, щоб вона минула стабільно.
Про це він сказав в етері телемаратону «Єдині новини».

«На сьогодні ми вже втратили близько 8 ГВт потужності в системі. Якби це відбулося в будь-якій іншій країні, був би вже тотальний блекаут. Ситуація складна. Але світло сьогодні є, система збалансована, і це — результат важкої праці енергетиків», — сказав міністр.

Протягом останніх місяців українська енергосистема зазнала найбільших пошкоджень з часів початку повномасштабної війни з росією.

Взимку буде складно втримати систему без обмежень. Окрім того, важко передбачити, якою буде ситуація до зими з урахуванням наступних російських обстрілів.

Труднощі з електропостачанням можуть бути й улітку. Хоча в цей період року балансувати систему допомагають потужності відновлюваних джерел енергії, зокрема сонячні електростанції.

Читайте також: Росія обстрілами пошкодила половину енергетичної інфраструктури України

Галущенко порадив всім споживачам готуватися до складної зими та заощаджувати електроенергію: «Навіть якщо ви не маєте обмежень сьогодні, треба розуміти, що триває війна і десь у цей час ці обмеження є. Тому дуже важливе ощадливе використання електроенергії».

Джерело