Усвідомлене споживання: речі, які перестали купувати порядні люди

Відмовитися від тих чи інших товарів спонукають людей благі наміри. Багато хто вирішує кардинально змінити своє життя і перестати витрачати природні ресурси і забруднювати навколишнє середовище речами, без яких можна обійтися. Інші бачать у цьому розумне розпорядження своїм бюджетом. І дійсно, з якої б причини ви не задумалися, варто переглянути свої пріоритети. Адже ми дуже часто йдемо на поводу у маркетологів, купуючи речі, які нам не потрібні, інформує gazetapo.lviv.ua.

Усвідомлене споживання

Періодично дуже корисно розбирати кути в хаті від мотлоху, звільняючи простір від речей, якими ви більше не користуєтеся. Але це ще не zero waste. Усвідомлене споживання починається з того, що ви перестаєте купувати те, що просто припадає пилом на полиці роками. Для різних людей це різні речі. А те, що деякі намагаються піклуватися про природу і взагалі не купують неорганічні товари або одноразовий посуд, зовсім не означає, що це зручно для всіх і про всі ці речі вам потрібно миттєво забути назавжди.

Ні, суть у тому, щоб всі ті речі і предмети, які у вас є, були максимально задіяні у вашому житті і приносили радість, інакше навіщо вони потрібні?

Щоб навести порядок в будинку і у своїх думках, легше розділити речі на категорії і розібратися, що потрібно вам на щодня, а що лежить без діла і займає місце. Потім потрібно приділити увагу покупкам. Якщо в будинку у вас лежать речі з нижчеперелічених, можливо, від них краще позбутися або замінити на більш практичні, цим самим заощадивши свої кровно зароблені.

Будинок

 • Штучні квіти. Предмет інтер'єру, який використовують блогери і моделі для створення красивих фото для соціальних мереж. Чи не краще замінити їх невибагливими живими квітами, які збагачують житло киснем?
 • Набори посуду. Всілякі сервізи на дванадцять персон, набори ножів, кухлів і так далі. Зазвичай всі ці набори подовгу лежать в тумбочці і займають досить багато місця. А використовуються раз на півроку. Краще купувати однаковий посуд в малих кількостях якогось виробника, щоб мати можливість докупити такий же, якщо знадобиться.
 • Сувеніри з поїздок. Якщо тільки ви не колекціонуєте магнітики на холодильнику і це не приносить колосальне задоволення, краще утриматися.
 • Одноразовий посуд, пакети. Предмети, які швидше перетворюються на сміття, якщо не використовуються. Краще навіть для походів на природу придбати нехай і пластиковий, але багаторазовий посуд.
 • Паперові книги. Особливо, якщо в домі немає зайвого місця для книжкових полиць, можна і заощадити місце, і кошти, замінивши паперові носії на електронну книгу.
 • Спеціальні пристосування для кухні. Скільки разів ви натикаєтеся на спеціальні комбайни, фігурні ножі для овочів і фруктів і все таке? Ці речі перетворюються на купу сміття на кухні, якщо ними не користуватися щодня.
 • Освіжувач повітря. Його можна замінити ефірною олією, яка, до того ж, буде сприятливо впливати на нервову систему. І витрати мінімальні, і аромати приємніші.
 • Краса

 • Пробники. У магазині можна взяти пробник, а можна порснути духами на клаптик паперу, що теж по суті сміття, але це вбереже вас від скупчення всіляких маленьких пляшечок, які будуть відкриті лише раз.
 • Засоби для укладання волосся. Якщо ви не робите укладання волосся щодня, ці баночки будуть займати місце у ванній. А ще краще не купувати, наприклад, маску для волосся або шампунь, поки не закінчився розпочатий. Так ви уникнете накопичення наполовину заповнених банок і пляшок точно використаєте продукт.
 • Гель для гоління і одноразові бритви. Замість гелю можна успішно використовувати мило, а одноразові бритви замінити на бритву зі змінним лезом.
 • Одяг

 • Незручне взуття.
 • Синтетичні неякісні тканини. Краще купити одну якісну кофту з натурального матеріалу, ніж три дешевих. По-перше, вона буде приносити більше задоволення при носінні. А по-друге, довше збереже належний вигляд.
 • Одяг на вихід. Це те, що в кращому випадку ви одягнете раз або два, і річ буде висіти в шафі невизначений термін до кращих часів.
 • Є ще безліч речей, від яких можна відмовитися, але питання в тому, на скільки вони необхідні особисто для вас. Розумне споживання не лише правильне з точки зору збереження екології. Воно робить нас господарями свого життя, які в змозі відмовитися від шоколадки по акції, якщо справа не в бажанні поїсти шоколад, а нібито заощадити. Ви зекономите, якщо не купите цю шоколадку взагалі.

  Щоб не вестися на маркетингові хитрощі, багато людей ходить в магазин зі списком потрібних товарів. Так ви з більшою ймовірністю купите лише потрібні речі. Від імпульсивних покупок ніхто не застрахований: вони здатні підняти настрій або здатися дуже потрібними у якусь мить. Перш ніж взяти більш-менш дорогу річ, подумайте, скільки часу ви витрачаєте на роботу, заробляючи ці самі гроші, які збираєтеся витратити на конкретний товар. Як правило, це допомагає відмовитися від непотрібного мотлоху у домі і витратити свій бюджет на дійсно потрібні речі.

  Джерело