Увага! У Львові шукають детальні фото для відновлення знищеної мозаїки Богдана Сойки

У Львові планують відновити зруйновану раніше на вулиці Володимира Великого, 2 унікальну мозаїку авторства художника Богдана Сойки. Про це повідомила львівська памяткоохоронниця Олеся Дацко.

Власник приміщення пообіцяв її відновити, відповідно активісти шукають деталізовані фото мозаїки, а також смальтиу для її відновлення.

«Вчора мали зустріч експертної ради, створеної при ЛОО Спілки художників України щодо відновлення знищеної мозаїки Богдана Сойки, на якому був присутній власник. Визнав, що не розумів, що зробив і готовий профінансувати відновлення. Але для якісного відновлення цієї мозаїки потрібні її детальні фото. Хто має фото цієї мозаїки, надруковані, електронні чи на плівках радянських часів, може теперішні якісні, які показують саму мозаїку, щоб проглядалися деталі і кольори – передайте, будь – ласка художникам, які її відновлюватимуть», – написала Олеся Дацко.

Для довідки: смальта – це кольорове, непрозоре скло у вигляді невеликих кубиків або пластинок.

Додамо, що раніше мозаїка «Інформаційний простір» була розміщена у вестибюлі видавництва «Вільна Україна».

Вона була виконана в 1981 році зі смальти майже на усій площі стіни. Тепер від мозаїки залишився лише контур на цементі.

 

Джерело