Залужний висловився про можливість демобілізації військових, які перебувають на фронті

Фото з відкритих джерел

Питання можливості демобілізації військових, які воюють від повномасштабного вторгнення часто турбують українське суспільство. Про те, чи може держава дозволити собі це висловився головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний у колонці для The Economist.

Україна не може демобілізувати військових, які перебувають на фронті, оскільки їх немає ким замінити.

Він наголосив, що наразі в Україні для такої ротації кількість призовників є недостатньою. 

«Ми намагаємося виправити ці проблеми. Ми запроваджуємо єдиний реєстр призовників, і ми повинні розширити категорію громадян, які можуть бути призвані на навчання або мобілізацію», – зазначив Залужний.

Він також висловив побоювання, що рф може завдати удару по тренувальних центрах.

Крім того, головнокомандувач повідомив, що в Україні планують запровадити «бойове стажування», яке передбачатиме скерування нещодавно мобілізованих та навчених військових у досвідчені фронтові підрозділи для підготовки.

Також Залужний розповів, чим небезпечна фаза позиційної війни.

«Позиційна війна – це тривала війна, яка несе величезні ризики для Збройних Сил України та для її держави. Якщо Україна хоче вирватися з цієї пастки, нам знадобляться всі ці речі: перевага в повітрі, значно вдосконалені засоби електронної боротьби та контрбатарейної боротьби, нова мінна технологія та здатність мобілізувати та тренувати більше резервів», – резюмував Залужний.

Джерело