Залужний заявив, що війна зараз переходить на новий етап: детальніше

ФОТО: Валерій Залужний

Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний  заявив, що війна росії проти України переходить до нового етапу – так званої позиційної війни, яка складається зі статичних і виснажливих боїв. Про це він розповів в інтерв’ю The Economist.

За його словами, українці показали готовність «покласти душу і тіло за свою свободу». Залужний нагадав, що Україна не лише зупинила вторгнення значно сильнішого ворога, але й звільнила значну частину своєї території.

«Однак війна зараз переходить на новий етап: те, що ми, військові, називаємо «позиційною» війною статичного та виснажливого бою, як у Першій світовій війні, на відміну від маневрової війни руху та швидкості», – пояснив головнокомандувач ЗСУ.

Він вважає, що позиційна війна піде на користь росії, дозволяючи їй відновити свою військову міць, що зрештою загрожуватиме ЗСУ та самій державі.

Нагадаємо, що головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний сказав, що Україна має розширити категорію громадян, які можуть бути призвані на навчання чи мобілізацію. 

Він назвав 5 пріоритетів для України, щоб переломити ситуацію: перевага в повітрі, покращення РЕБ та контбатарейної боротьби, необхідні нові технології протимінного прориву, сучасне командування і управління та нарощування резервів.

Джерело