Верховний головнокомандувач ОЗС НАТО в Європі, генерал США Філіп М. Брідлав, АР
Американський генерал у відставці Філіп Брідлав вважає, що робота українських сил протиповітряної оборони «увійшла в історію». Так він прокоментував те, що Україні вдалося збити десяток російських ракет “Кинджал” протягом останньої масованої атаки на столицю України. Про це в інтерв’ю Голосу Америки заявив генерал ВПС США у відставці і колишній командувач НАТО в Європі Філіп Брідлав.
“Перше, що я хотів би відзначити, – я не знаю цього напевне, але я бачив багато повідомлень – про те, що Росія використовувала дуже цікаву тактику. В межах цієї атаки вони відправили багато менш потужних безпілотників, які, гадаю, мали на меті навантажити українську протиповітряну оборону.
Потім росія випустила кілька потужніших ракет, але не «Кинджалів» – знову ж таки, щоб кинути виклик і навантажити українську ППО. Тобто була хвиля дешевших, менш потужних дронів, потім хвиля більш потужних ракет. А вже третя хвиля – гіперзвукові ракети Кинджал”, – зазначив генерал.
За словами Брідлава, рф треба віддати належне – вони були успішні в цій атаці, ніж до цього.
«Але ми також побачили – у мене ще нема всіх фактів, але я маю кілька ланцюжків інформації, які свідчать, що Україна змогла збити ці ракети »Кинджал«. Це увійшло в історію. Ми з’ясували, що вони не є невразливими, про що свого часу казав Путін. Путін рекламував, що це найкращі з усіх видів ударних ракет. Тепер ми розуміємо, що це не так, особливо проти останніх версій ракет Patriot та певних інших ракет, які ми передали Україні, вони справді здатні збити »Кинджали«, і мали успіх навіть у такій атаці», – наголосив він.
Також на питання, чи F-16 також допомогли б у відбитті відбити таких російських атак, Брідлав відповів:
«Зрештою, так, допомогли б. Але сам лише політ на F-16 не змінює стан речей і можливостей. F-16 схожий на Patriot в тому сенсі, що він більш ефективний, коли підключений до систем – коли там є датчики, які передають інформацію системі озброєнь літака.
Що я намагаюсь сказати, так, це те, що F-16 змінять ситуацію. Але це матиме набагато більший ефект, коли їх підключать до мережі синхронізованого управління, яка допоможе підготуватись до запуску ракети.
З гіпершвидкостями «Кинджалів», у вас не буде багато часу їх шукати, думати, як їх знешкодити і здійснювати пуск. Вам потрібен набір датчиків у полі, які побачать ціль, синхронізуються і спрямують F-16 у зустрічному керунку. Щоб коли F-16 опиниться в радіусі ураження, він міг вистрілити в «Кинджал», – сказав Філіп Брідлав.
Читайте також: нові ракети використані рф: США скликали Радбез ООН
Для довідки: Філіп Брідлав служив у повітряних силах США, очолював обʼєднані війська НАТО у Європі, а також був командувачем повітряних сил США у Європі та Африці
Залиште відповідь